Autor:red
  12.12.2022 godz. 22:57

Drużyna 7. kolejki TAURON Ligi


W siódmej kolejce TAURON Ligi nie było sensacji, niespodzianek też, choć w sumie za takie można uznać stratę setów przez ŁKS Commercecon Łódź i Developres BELLA DOLINA Rzeszów z dwiema najsłabszymi zespołami w tabeli. Gwiazdą weekendu była Monika Fedusio.

Grot Budowlani Łódź źle zaczęli sezon, ale wygrał cztery z pięciu ostatnich meczów i awansował na szóste miejsce, z jednym punktem straty do czwartego BKS Bostik Bielsko-Biała. Postęp wiąże się z coraz lepszą postawą Moniki Fedusio, kapitan drużyny i liderki. W spotkaniu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz, jej poprzednim klubem, reprezentantka Polski zaprezentowała się znakomicie: zdobyła aż 28 punktów, co jest jej rekordem kariery. Złożyło się na tym aż siedem punktowych bloków, co też jest najlepszym wynikiem w historii występów w lidze. Fedusio aż 39 razy przyjmowała zagrywkę, popełniając tylko jeden błąd i miała aż 13 obron. W tej ostatniej kategorii błyszczała libero Justyna Łysiak - podbijając aż 22 piłek.

W siódmej kolejce zwycięską serię podtrzymał ŁKS Commercecon Łódź, jedyny niepokonany zespół w TAURON Lidze. Sukces nie przyszedł mu łatwo, bo przegrał pierwszego seta w Tarnowie, ale w kolejnych pokazał już siłę. Na najlepszą zawodniczkę spotkania wybrano Klaudię Alagierską-Szczepaniak. Podobno środkowe meczów nie wygrywają, ale gdy grają tak, jak reprezentantka Polski, dużo łatwiej o dobry wynik. 26-letnia siatkarka skończyła sześć z 10 ataków, ale miała aż dziewięć bloków. Do rekordu, który ustanowiła w 2018 roku jako zawodniczka Legionovii, zabrakło jej jednego punktu.

Dwie siatkarki w drużynie kolejki ma BKS Bostik, rewelacja pierwszej części sezonu. Mimo straty liderek - Gabrieli Orvosovej i Weroniki Szlagowskiej - podopieczne Bartłomieja Piekarczyka grają bardzo dobrze. Duża w tym zasługa rozgrywającej Julii Nowickiej, MVP meczu z MOYA Radomką Lotnisko Radom (3:0), a także Pauliny Damaske, liderki w ofensywie. 21-letnia skrzydłowa zdobyła 16 punktów, o dwa mniej od radomianki Natalii Murek. Ale w podstawowej szóstce jest Damaske, której drużyna wygrała.

Drugą środkową jest Joanna Pacak z #Volleya Wrocław, w poprzednim sezonie reprezentująca ŁKS Commercecon. Dzięki jej dobrej postawie wrocławski zespół wygrał po raz drugi w tym sezonie, a środkowa skończyła osiem z 11 ataków, miała pięć bloków i tradycyjnie demonstrowała trudną zagrywkę.

Została jeszcze atakująca. W siódmej serii TAURON Ligi doskonale zaprezentowała się Jovana Brakocević-Canzian, a jeśli ona gra dobrze, Grupa Azoty Chemik Police wygrywa. Tak jak w Kaliszu z Energą MKS. Gdy tylko mistrz Polski był w trudnej sytuacji, piłka leciała do Serbki, a ona zdobywała najważniejsze punkty.

W odwodzie mamy Robertę Ratzke, która oprócz dobrego prowadzenia gry, nękała rywalki z Beniaminka bardzo trudnymi do przyjęcia serwami. Szansę gry dostała młoda atakująca Julia Szczurowska, pomagając #Volleyowi w pokonaniu UNI Opole. Oprócz Murek przyjmującą jest Martyna Łukasik, wyróżniająca się w spotkaniu w Kaliszu. Rezerwowe środkowe to doświadczona i utytułowana Agnieszka Korneluk oraz młoda Dominika Pierzchała, tym razem lepsza w ataku niż bloku. Druga libero to Maria Stenzel, zawsze pewna, skuteczna i efektowna.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...