Autor:red
  06.12.2022 godz. 22:11

Drużyna 6. kolejki TAURON Ligi


W meczu na szczycie - prawdopodobnie - pierwszej rundy TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:2 Developres BELLA DOLINA Rzeszów, a oprócz dobrego poziomu, cieszy to, że w rolach głównych wystąpiły reprezentantki Polski.

Na najlepszą zawodniczkę hitu szóstej kolejki wybrano przyjmującą Zuzannę Górecką, która była najskuteczniejsza w swoim zespole (23 punkty). Tyle samo zdobyła atakująca Valentina Diouf, jednak reprezentantka Polski miała lepszą skuteczność i zdobyła ważne punkty. Błyszczała też Klaudia Alagierska-Szczepaniak - z 15 punktów, które jej zapisano, aż siedem było efektem bloków. Z zespołu lidera TAURON Ligi wyróżniliśmy też rozgrywającą Robertę Ratzke oraz libero Paulinę Maj-Erwardt, ale wszystkie łodzianki zagrały dobrze. Po przeciwnej stronie siatki znakomicie spisała się coraz pewniejsza Gabriela Orvosova (28 punktów).

Ważne zwycięstwo odniosła druga łódzka drużyna Grot Budowlani, pokonując Energę MKS Kalisz. Z dobrej strony zaprezentowała się turecka atakująca Melis Durul, która w ofensywie przekroczyła 50 proc. skuteczności i kończyła najważniejsze akcje, czego właśnie wymaga się od zawodniczek z tej pozycji i powinno się wymagać od obcokrajowców w naszej lidze. Bardzo dobrze spisała się także Dominika Sobolska-Tarasova (14 pkt. w tym trzy bloki).

Drugą przyjmującą - obok Góreckiej - jest debiutująca w naszej drużynie gwiazd Katarzyna Marcyniuk. Dzięki jej skuteczności Roleski Grupa Azoty Tarnów, beniaminek TAURON Ligi, wygrał po raz drugi w tym sezonie, odrabiając dwusetową stratę. Oprócz 51-procentowej skuteczności w ataku, pewnie przyjmowała serwy. Bardzo dobrze zagrały też rozgrywająca Marta Łyczakowska i atakująca Wiktoria Kowalska, która u nas jest dublerką Durul.

Podstawowy skład uzupełnia Maria Stenzel, która zaczęła mecz z BKS Bostik Bielsko-Biała w rezerwie, lecz musiała wejść na boisko i pomóc koleżankom, które były w wielkich kłopotach. Docenił to komisarz, dając jej wyróżnienie MVP.

Mistrzynie Polski miały problemy m.in. za sprawą Pauliny Damaske, młodej liderce BKS Bostik. Wyróżniamy też Ewelinę Żurowską z OnlyBio Pałacu Bydgoszcz. Jej statystyki nie były porywające, jednak zasłużyła na miejsce w zespole gwiazd, bo przez ponad pół meczu grała z kontuzją, gdyż nie miała zmienniczki. MVP meczu w Opolu, w którym UNI przegrało z zespołem z Bydgoszczy, została środkowa Kinga Różyńska. Drugą libero w naszym zestawieniu jest ełkaesianka Paulina Maj-Erwardt.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...