Autor:Karolina Korbecka Fot.
  29.11.2022 godz. 10:48

Developres może walczyć z najlepszymi na świecie


- Już w zeszłym sezonie pokazałyśmy, że możemy walczyć z najlepszymi drużynami na świecie, więc nie powinno nam brakować pewności siebie i zobaczymy jak nam pójdzie tym razem - mówi Ann Kalandadze, gruzińśka przyjmująca Developresu BELLA DOLINA. Rzeszowska drużyna w tym sezonie nie straciła w TAURON Lidze ani jednego seta.

TAURON Liga: W zwycięskim meczu z MOYA Radomką Lotnisko Radom była pani liderką Developresu BELLA DOLINA, zdobywając najwięcej punktów i popisując się świetnymi zagrywkami.

Ann Kalandadze, przyjmująca Developresu BELLA DOLINA: Starałam się utrzymać koncentrację przez całe spotkanie i jestem wdzięczna koleżankom z zespołu, że tak dobrze mnie wspierały. Myślę, że wszystkie rozegrałyśmy bardzo dobry mecz.

TAURON Liga: Jedynie na początku pierwszego seta rywalki miały kilka punktów przewagi i sprawiały wam problemy, ale gdy tylko narzuciłyście swój styl gry, to widać było dużą różnicę.

Zaczęłyśmy ten mecz za wolno i za spokojnie, może mając też trochę problemów z koncentracją. Potem jednak trener mocno nas zmotywował, więc zaczęłyśmy grać lepiej.

TAURON Liga: Po raz kolejny w tym sezonie mogła pani rozegrać mecz w podstawowym składzie, co też przekłada się na większą pewność siebie?

Jest dobrze, ale też zawsze podkreślam, że jestem do dyspozycji zespołu, czy to zaczynając grę od pierwszej piłki, czy wchodząc na boisko w trakcie meczu. Oczywiście jestem szczęśliwa, że mogę prezentować się z coraz lepszej strony i mam nadzieję, że tak najdłużej zostanie.

TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA ma jak dotąd lepsze otwarcie sezonu niż w ubiegłym roku, bo nie dość, że wygrywacie wszystkie mecze, to nawet nie tracicie setów.

Zdecydowanie tak. Bardzo się cieszę, że tak to wygląda, bo w zeszłym sezonie grałyśmy wiele tie-breaków i było nam dużo ciężej. Oczywiście cały czas staramy się być w dobrej dyspozycji. Praktycznie codziennie mamy treningi i już da się odczuć zmęczenie, ale staramy się też utrzymywać koncentrację w trakcie meczów, żeby osiągać jak najlepsze wyniki. Cieszy fakt, że wygrywamy mecze po 3:0. Oby tak dalej.

TAURON Liga: Przed wami duże wyzwanie, bo konfrontacja w Łodzi z aktualnym liderem TAURON ligi – ŁKS-em Commercecon, który również wygrywa mecz za meczem po 3:0.

Na pewno czeka nas trudne spotkanie. Musimy się solidnie skoncentrować i przygotować na ten mecz, tym bardziej, że czasu na jakieś specjalne przygotowania nie ma zbyt wiele. Będziemy jednak gotowe na wymagającą walkę i ciężki mecz.

TAURON Liga: ŁKS Commercecon jest w tym sezonie jeszcze mocniejszy niż w poprzednich rozgrywkach?

Mają przede wszystkim bardzo doświadczone zawodniczki, które grają bardzo pewnie. Musimy być przygotowane na ciężką, wymagającą walkę, bo rywalki mają silny skład, więc spodziewamy się w Łodzi trudnego, ale też dobrego meczu.

TAURON Liga: Za tydzień, od meczu u siebie z Volley Mulhouse Alsace, zaczynacie rywalizację w Lidze Mistrzyń, więc terminarz spotkań będzie coraz bardziej napięty.

W tym roku kalendarz jest rzeczywiście ciężki, ale nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy się tylko koncentrować z meczu na mecz. Na pewno jesteśmy dobrą drużyną. Wzajemnie sobie pomagamy i wspieramy się. Zmiany bardzo dobrze u nas funkcjonują i wierzymy w siebie oraz wspólną pracę.

TAURON Liga: Rywalizacja w grupie A Ligi Mistrzyń zapowiada się ciekawie mimo że wielkim faworytem będzie włoskie Imoco Volley Conegliano?

Conegliano, to faktycznie największy faworyt w tej grupie, ale ze wszystkimi zespołami można skutecznie rywalizować. Już w zeszłym sezonie pokazałyśmy, że możemy walczyć z najlepszymi drużynami na świecie, więc nie powinno nam brakować pewności siebie i zobaczymy jak nam pójdzie tym razem. Na pewno będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

TAURON Liga: Już trzeci sezon z rzędu gra pani w TAURON Lidze. Czy znajomość języka polskiego jest też coraz lepsza?

Mój polski powinien być znacznie lepszy niż jest, ale każdy w zespole zna angielski i dużo rozmawiamy w tym języku. Nie miałam na razie zbyt dużej motywacji, żeby uczyć się polskiego, ale bardzo dużo rozumiem z tego co się mówi w tym języku.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...