Autor:redakcja, Fot. Michał Rabiega/Energa MKS Kalisz
  16.11.2022 godz. 10:16

Drużyna 3. kolejki TAURON Ligi


27, 22, 30 - to nie liczby w Totolotku, ale dorobek punktowy Moniki Gałkowskiej w trzech pierwszych kolejkach TAURON Ligi. Reprezentantka Polski po powrocie z Włoch i mistrzostwach świata jest w bardzo wysokiej formie, a OnlyBio Pałac Bydgoszcz ma na koncie dwa zwycięstwa.

Trzecia kolejka jeszcze się nie skończyła, ponieważ UNI Opole zagra z Grupą Azoty Chemikiem Police dopiero 29 listopada. Mimo to postanowiliśmy już teraz wyróżnić najlepsze zawodniczki pięciu zakończonych spotkań.

Najlepszą rozgrywającą była naszym zdaniem Roberta Ratzkę i idącego jak burza ŁKS Commercecon Łódź, który dotąd nie stracił nawet seta. Tym razem o jego sile przekonała się Energa MKS Kalisz. Łodzianki zakończyły mecz z 54-procentową skutecznością w ataku, jakiej nie powstydziłyby się drużyny PlusLigi. To wielka zasługa brazylijskiej rozgrywającej. Jej zmienniczką jest Julia Nowicka, która po powrocie z Niemiec spisuje się bardzo dobrze. Przede wszystkim zaczęła znacznie częściej wykorzystywać środkowe, co wcześniej nie było jej mocną stroną. W wygranym meczu BKS Bostik Bielsko-Biała z #Volleyem Wrocław Dominika Pierzchała i Paulina Majkowska atakowały w sumie aż 35-krotnie, zdobywając 20 punktów.

Atakującą w naszym zespole marzeń jest Gałkowska, która zdobyła 30 punktów i poprowadziła OnlyBio Pałac do zwycięstwa nad MOYA Radomką Lotnisko Radom. 51-procentowa skuteczność w ofensywie jest doskonałym wynikiem. Jej dublerką została Melis Durul z Grot Budowlanych Łódź. Turczynka została MVP meczu z IŁ Capital Legionovią Legionowo (14 pkt. przy 50 proc. skuteczności).

Para przyjmujących to zawodniczki, które po poprzednim sezonie odeszły z Grot Budowlanych: Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon - na zdjęciu) i Paulina Damaske (BKS Bostik). Obie wybrano na najlepsze siatkarki w swoich spotkaniach. Ta pierwsza - reprezentantka Polski - perfekcyjnie przyjmowała zagrywkę, a 23 ataki zamieniła na 13 punktów; druga zdobyła we Wrocławiu 28 punktów. Ich dublerkami są Regiane Bidias, najlepsza zawodniczka #Volleya, oraz Adrianna Kukulska z Grot Budowlanych, dobra we wszystkich elementach.

Środkową nr 1 jest Pierzchała, która gra niczym Mateusz Bieniek. W spotkaniu z #Volleyem zdobyła aż 18 punktów, ustępując w swoim zespole tylko Damaske. Złożyło się na to aż pięć bloków i jeden as. Kamila Witkowska z ŁKS Commercecon zakończyła spotkanie w Kaliszu ze 100-procentową skutecznością w ataku (na siedem prób), co jest rzadko spotykanym wyczynem. Na tej pozycji wyróżniły się też Małgorzata Lisiak z Grot Budowlanych i Anna Lewandowska z OnlyBio Pałacu.

Najlepszą libero znów była Aleksandra Szczygłowska, MVP pojedynku Developresu BELLA DOLINA z Roleskim Grupą Azoty, zaś alternatywą dla niej Agata Witkowski z OnlyBio.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...