Autor:Karolina Korbecka, Fot. Monika Pliś / Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  15.11.2022 godz. 11:10

Gabriela Orvošová: Nie mogę się doczekać Ligi Mistrzyń


Developres BELLA DOLINA Rzeszów odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie TAURON Ligi. W pokonaniu Roleskiego Grupy Azoty Tarnów pomogło 19 punktów zdobyte przez Gabriela Orvošovą, 21-letnią atakującą pozyskaną z BKS Bostik Bielsko-Biała.

TAURON LIGA: W trzecim meczu sezonu wygrałyście znów 3:0, ale w konfrontacji z beniaminkiem z Tarnowa nie zaprezentowałyście najlepszej siatkówki. Zabrakło koncentracji?

Gabriela Orvošová, atakująca Developresu BELLA DOLINA: Moim zdaniem nie było nam wcale ciężko się zmotywować do tego meczu. Do każdego podchodzimy tak, że chcemy go wygrać i to najlepiej za trzy punkty. Myślę, że Tarnów w spotkaniu z nami bardzo dobrze bronił, a my trochę słabo atakowałyśmy. Brawo dla nas, że mimo tych problemów wygrałyśmy za trzy punkty i bez straty seta.

TAURON LIGA: Jak na wasz zespół popełniłyście jednak sporo błędów, a gra nie była płynna.

Dużo było zwłaszcza błędów w ataku. Poza tym rywalki naprawdę dobrze broniły i ciężko nam było skończyć piłkę.

TAURON LIGA: Po powrocie do gry od meczu ligowego w Bydgoszczy zdobywa pani sporo punktów i jest silnym punktem drużyny. Czy to znaczy, że nie odczuwa pani żadnych problemów zdrowotnych?

Już jest lepiej, więc bardzo się cieszę, że mogę być w takiej dobrej formie. Mam nadzieję, że wytrzymam to przez cały sezon.

TAURON LIGA: Ma pani już na koncie pierwsze trofeum w nowym klubie. Developres obronił AL-KO Superpuchar Polski, mimo że to policzanki jako mistrzynie Polski były chyba faworytkami, zwłaszcza, że grały przed własną publicznością.

To był niesamowity mecz i duży sukces, biorąc jeszcze pod uwagę, że przegrywałyśmy już 0:2, a w drugim secie miałyśmy naprawdę dużą przewagę.

Brawo dla całej naszej drużyny, że potrafiłyśmy się podnieść mimo niekorzystnego wyniku i odwrócić ten mecz na naszą korzyść.

TAURON LIGA: Była pani jedną z bohaterek meczu w Szczecinie zdobywając aż 27 punktów i atakując aż z 55-procentową skutecznością.

Dobrze mi się tam grało, ale myślę, że ogólnie jako drużyna zaprezentowałyśmy się bardzo dobrze. Myślę, że nie tylko ja, czy Jelena Blagojević, wybrana na MVP, ale wszystkie grałyśmy tak samo dobrze.

TAURON LIGA: W kolejnym meczu ligowym Developres BELLA DOLINA zmierzy się na wyjeździe z pani byłym zespołem – BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Myślę, że w hali pod Dębowcem gra się bardzo ciężko, szczególnie drużynom przyjezdnym, więc czeka nas trudne zadanie. Będziemy jednak walczyć i mam nadzieję, że pamiętamy coś jeszcze z tej hali z dziewczynami, które tak jak ja grały w przeszłości w drużynie BKS-u.

TAURON LIGA: Dla Developresu BKS to wyjątkowo niewygodny rywal, bo bardzo często mecze kończyły się tie-breakami. Czy w tym sezonie to się zmieni skoro Developres pozyskał z Bielska-Białej zarówno panią, jak i Weronikę Szlagowską?

Mam nadzieję, że razem przełamiemy serię tie-breaków Developresu z BKS-em. Chciałybyśmy wygrać to spotkanie za trzy punkty.

TAURON LIGA: Czy już w pełni zaaklimatyzowała się pani w drużynie Developresu BELLA DOLINA, która ma wysokie aspiracje i marzy o mistrzostwie Polski?

Na pewno grając w takim zespole jest duża presja, ale koleżanki z zespołu bardzo mi pomagają. Widać, że te bardziej doświadczone dziewczyny wspierają nas i pomagają tym młodszym. Przez to czuję się w zespole bardzo dobrze. Już się tutaj zadomowiłam i cieszę się, że mam tak dużo koleżanek.

TAURON LIGA: Rzeszów jako miasto przypadł pani do gustu?

Miasto jest trochę większe niż Bielsko-Biała, ładne i jestem tutaj po prosto zadowolona.

TAURON LIGA: Do domu w Czechach ma pani jednak dalej z Rzeszowa niż z Bielska-Białej.

To prawda. Nie byłam jeszcze w domu w Ołomuńcu, ale mam nadzieję, że uda mi się tam pojechać na święta.

TAURON LIGA: Pasjonuje się pani hokejem, który w Czechach jest niesamowicie popularny?

Tylko sprawdzam wyniki ligowe, ale jakąś wielką fanką hokeja nie jestem.

TAURON LIGA: Razem z Developresem BELLA DOLINA już niedługo zagra pani w Lidze Mistrzyń, co pewnie będzie szczególnym przeżyciem?

Już nie mogę się doczekać tych meczów, bo nie każdy ma możliwość zagrania z czołowymi zespołami Europy i świata. Cieszę się, że będę mogła z nimi rywalizować.

TAURON LIGA: Indywidualnie stawia pani sobie jakieś cele na ten sezon?

Chciałabym do każdego meczu podchodzić w ten sposób żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Mam również nadzieję, że wytrzymam trudy tego sezonu pod względem zdrowotnym.

TAURON LIGA: Patrząc na składy innych zespołów TAURON Ligi wywalczenie mistrzostwa Polski będzie szczególnie trudne?

Myślę, że te najlepsze zespoły z czołówki są naprawdę wyrównane i groźne jak zawsze. W trakcie rozgrywek mogą być też jednak jakieś niespodzianki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...