Autor:red, Fot. legavolleyfemminile.it
  13.11.2022 godz. 19:55

Zwycięstwa drużyn z reprezentantkami Polski w lidze włoskiej


Drużyny, w których występują Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak i Olivia Różański, wygrały mecze w szóstej kolejce włoskiej Serie A1.

W weekend we Włoszech została rozegrana już szósta kolejka ekstraklasy siatkarek. Wszystkie kluby, w których występują reprezentantki Polski, odniosły zwycięstwa. W najciekawszym spotkaniu zmierzyły się Igor Gorgonzola Novara, prowadzona przez Stefano Lavariniego, z Reale Mutua Fenera Chieri, w kadrze której jest Olivia Różański. Drużyna gości wygrała w Novarze 3:0, ale polska przyjmująca miała w tym niewielki udział, gdyż weszła na boisko w trzecim secie, by wykonać jedną zagrywkę.

Seta straciło broniące tytułu Prosecco DOC Imoco Conegliano, pokonując we własnej hali Trasportipesanti Casalmaggiore 3:1. Joanna Wołosz zdobyła cztery punkty: dwa atakiem i po jednym zagrywką i blokiem.

Bez problemów kolejne zwycięstwo odniosło Vero Volley Mediolan, które wygrało z Megabox OND. Savio Vallefoglia 3:0, pozwalając rywalkom zdobyć w sumie tylko 47 punktów. Magdalena Stysiak, która wystawiana jest na przyjęciu, zdobyła 12 punktów (8 atakiem - 44 proc., 1 zagrywką i 3 blokiem). Aż 21 razy odbierała serwy rywalek, popełniając jeden błąd.

Przegrała drużyna Wash4reen Pinerolo w składzie z Martyną Grajber, 2:3 w Peerugii. Nasza przyjmująca zdobyła siedem punktów (5 ataków i 2 asy).

W tabeli prowadzi Conegliano z kompletem zwycięstw, drugi jest zespół z Medionanu, który też wygrał sześć razy, ale ma punkt mniej, a trzeci - Chieri (pięć zwycięstw). Pinerolo zajmuje ostatnie miejsce.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...