Autor:redakcja
  07.11.2022 godz. 23:37

Drużyna 2. kolejki TAURON Ligi


4 listopada 2022 roku na zawsze zapisał się w historii klubu Roleski Grupa Azoty Tarnów. Absolutny beniaminek TAURON Ligi wygrała swój pierwszy mecz, pokonując na wyjeździe Energę MKS Kalisz. Z dobrej strony pokazały się siatkarki, które zagrają w środę o AL-KO Superpuchar Polski.

Spotkanie w Kaliszu było dziwne, bo przez dwa sety dominowały tarnowianki, by następnie być tłem dla gospodyń. Wiązało się to z dyspozycją Klaudii Świstek. Przyjmująca beniaminka doskonale zaczęła i... skończyła, bo w tie-breaku, w którym jej zespół przegrywał 4:8, poderwała koleżanki do walki. Warto odnotować, że pierwsze punkty w TAURON Lidze zdobyła Zofia Sobanty, 16-letnia przyjmująca kaliskiego klubu.

Rozgrywającą w naszej drużynie kolejki jest Gabriela Makarowska-Kulej, która poprowadziła UNI Opole do niespodziewanego zwycięstwa nad E.LECLERC MOYA Radomką Radom. Jej koleżanki atakowały z wysoką 42-procentową skutecznością, a 22-letnia zawodniczka miała aż 12 obron.

Po przekątniej z opolanką ustawiliśmy Gabrielę Orvosovą. Młoda czeska atakująca w pierwszej kolejce wypadła słabo, ale w spotkaniu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz wypadła świetnie. W trzech setach zdobyła aż 25 punktów, atakując z 53-procentową skutecznością. Jej serwy sprawiały rywalkom najwięcej problemów. Orvosova została MVP meczu, podobnie jak Valentina Diouf z ŁKS Commercecon Łódź, która jest zmienniczką w naszym składzie.

Drugą przyjmującą w naszej drużynie kolejki - obok Świstek - jest Martyna Czyrniańska. Nadzieja polskiej siatkówki zaczęła spotkanie z #Volleyem Wrocław w rezerwie, ale już w pierwszym secie zastąpiła Mairę Cipriano. 19-latka zdobyła 14 punktów i - co ważne - nie pomyliła się w przyjęciu, choć odebrała aż 30 zagrywek. Alternatywą dla nich są Kinga Stronias z UNI Opole i Paulina Damaske. Obie zostały wybrane MVP meczów.

Parę środkowych tworzą Iga Wasilewska, wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu Chemika z #Volleyem (67 proc. skuteczności w ataku i trzy bloki) oraz Klaudia Alagierska-Szczepaniak zŁKS Commercecon, która w spotkaniu z IŁ Capital Legionovią skończyła pięć na sześc ataków, miała dwa bloki i asa. W odwodzie są dwie nadzieje na tej pozycji: Weronika Centka z Developresu (trzy na trzy w ataku, trzy bloki i dwa asy) i Dominika Pierzchała z BKS Bostik Bielsko-Biała (6 bloków w meczu z Grot Budowlanymi Łódź).

Libero w naszym zespole gwiazd jest Aleksandra Szczygłowska, to obok Wasilewskiej, druga zawodniczka, którą pozostała z wyróżnonych w pierwszej kolejce. Reprezentantka Polski miała 65 proc. pozywnego przyjęcia i dziewięć udanych obron. Jej zmienniczką jest Adriana Adamek z UNI Opole (14 obron).

Pięć siatkarek z naszej drużyny kolejki zobaczymy w środę w meczu o AL-KO Superpuchar Polski, który zostanie rozegrany w Szczecinie. Zmierzą się w nim Grupa Azoty Chemik i Developres BELLA DOLINA. Początek o godzinie 18.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...