Autor:redakcja
  06.11.2022 godz. 21:57

Przed meczem o AL-KO Superpuchar Polski: Kto się wzmocnił, a kto osłabił


W drużynach, które w środę zagrają o AL-KO Superpuchar Polski wielu zmian nie było. Ale większe zaszły wśród obrończyń tytułu.

Mistrzynie Polski nie dokonały zbyt wielu zmian w składzie. Pozostały zawodniczki, które w poprzednim sezonie stanowiły o sile zespołu: Jovana Brakocević-Canzian, Iga Wasilewska, Maria Stenzel, Agnieszka Korneluk oraz niezwykle utalentowana Martyna Czyrniańska. Z zespołem pożegnały się Aleksandra Lipska, Naiane Rios, Bojana Milenković oraz libero Aleksandra Żurawska. W ich miejsce klub zakontraktował Monikę Jagłę oraz Joannę Sikorską, które przyszły z Jokera Świecie, a takżę dwie Brazylijki: Mairę Cipriano i Fabiolę Almeidę do Souza. Skład uzupełniła Słowenka Lenka Oveckova.

Dużym wzmocnieniem, zwłaszcza wobec kontuzji Marleny Kowalewskiej, powinna był rozgrywająca Fabiola. – Jestem sportowcem, którego pociągają wyzwania. Po latach gry w Brazylii zdecydowałam się na powrót do Europy, gdzie byłam bardzo szczęśliwa. Gra w Chemiku to dla mnie zaszczyt, dołączam do najlepszego klubu w Polsce, multimedalisty, który co roku walczy o złoty medal. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem i pasją do siatkówki pomogę w osiągnięciu celów – mówiła w sierpniu Fabiola.

W dwóch pierwszych kolejkach TAURON Ligi mistrzynie Polski zmierzyły się z drużynami teoretycznie notowanymi znacznie niżej: pokonały bez problemów IŁ Capital Legionovię 3:0 i niespodziewanie straciły punkt z #Volleyem Wrocław (3:2)

W Developresie także nie było wielu zmian, jednak zespół opuściły zawodniczki, które grały w pierwszej szóstce i należały do kluczowych: Kara Bajema oraz Bruna Honorio. Teraz o sile rzeszowskiej decydować będą reprezentacyjna rozgrywająca Katarzyna Wenerska, przyjmująca Jelena Blagojević oraz trzy młode siatkarki: Gabriela Orvošova, Weronika Szlagowska i Weronika Centka. Odeszły Dominika Witowska, Marta Krajewska i Malwina Smarzek, a Gabriela Polańska zakończyła karierę.

- Chcę udowodnić sobie oraz trenerowi Antidze, że dokonał dobrego wyboru – mówiła po podpisaniu kontraktu Orvosova, która przyszła z BKS Bostik Bielsko-Biała.
W tym sezonie rzeszowska drużyna rozegrała już trzy mecze - dwa w lidze i jeden w Pucharze Polski. W inauguracyjnej kolejce wygrały 3:0 z #Volleyem, a później dwa razy pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz (3:1 w PP i 3:0 w TAURON Lidze).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...