Autor:Rafał Myśliwiec
  29.10.2022 godz. 08:39

Jelena Blagojević: Znudziło mi się bycie wicemistrzem Polski


Jelena Blagojević, kapitan Developresu BELLA DOLINA Rzeszów, mówi o celach drużyny w nowym sezonie i wzmocnieniach.


TAURON LIGA: Zaczął się nowy sezon TAURON Ligi - jakie ma pani oczekiwania?

ELENA BLAGOJEVIĆ, kapitan Developresu BELLA DOLINA Rzeszów: Ważne żeby grać jak najlepiej, żeby starać się wygrywać i spróbować zdobyć najważniejszy medal. Żeby być mistrzem Polski.

TAURON LIGA: Ostatnie trzy sezony Developres kończył na drugiej pozycji w lidze. Pewnie wiele zespołów chciałoby być na waszym miejscu, ale chyba dla was srebro nie jest do końca zadowalające?

- Jeśli chodzi o mnie, to już mnie trochę znudziło mnie bycie wicemistrzem. Ale z perspektywy sportowej, co rok kończyć sezon z medalem jest czymś pozytywnym. Mamy teraz młodszy zespół i wszystko jest przed nami. Musimy solidnie trenować, walczyć, grać najlepiej i zrobić dla klubu to, czego jeszcze nam brakuje.

TAURON LIGA: Do zespołu doszły nowe zawodniczki, jednak zmian nie było dużo. Czy to może być atut Developresu?

- Tak, patrząc ogólnie na poprzednie sezony, to mieliśmy teraz najmniej zmian.

Mamy trzy nowe, młode, bardzo utalentowane dziewczyny, które rok temu, kiedy grałyśmy przeciwko nim, pokazywały dobrą siatkówkę.

Cieszę się, że są tutaj, bo naprawdę to bardzo dobre siatkarki i wszystko jeszcze przed nimi. Musimy jak najszybciej zgrać zespół i mam nadzieję, że razem z nami, tym kręgosłupem sprzed roku, spróbujemy zagrać jak najlepiej.

TAURON LIGA: Poprzedni sezon pokazał, że trafnym posunięciem było wprowadzanie młodych zawodniczek. Teraz też kolejne z Bielska-Białej pojawiły się w zespole…

- Tak, bo w ogóle sam zespół z Bielska-Białej jest dobry i co roku mamy z nimi problem. Każda z dziewczyn, która przyszła do nas, jest wartościową zawodniczką. Teraz, gdy Weronika [Szlagowska] i Gabi [Orvosova] są z nami, widać, że rok temu robiły dużą różnicę w BKS-ie. Wierzę, że z nimi w składzie będzie jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...