Autor:Redakcja
  20.10.2022 godz. 17:28

Gwiazdy zapraszają na TAURON Ligę: Agnieszka Korneluk - bardzo skuteczna środkowa


W TAURON Lidze zadebiutowała w 2013 roku będąc już reprezentantką Polski. Dziś trudno wyobrazić sobie polską kobiecą siatkówkę bez Agnieszki Korneluk, a przekonaliśmy się o tym podczas niedawnych mistrzostw świata.

Gdy środkowy/środkowa zdobywa w meczu 20 lub więcej punktów, jest to wydarzeniem. Niedawno dokonał tego Mateusz Bieniek z PGE Skry Bełchatów. W kobiecej siatkówce mamy zawodniczkę, dla której takie dokonania nie są niczym niezwykłym, bo ma już na koncie sześć takich występów, a dwucyfrowe zdobycze są czymś naturalnym. Rekord Agnieszki Korneluk to 22 punkty w spotkaniu Impelu Wrocław z Legionovią Legionowo w sezonie 2014/2015. Dwa lata później powtórzyła ten rezultat w meczu z PTPS Piła. Najwięcej bloków miała w 2018 roku, gdy dziesięć razy zatrzymała ataki rywalek w derbach Łodzi.

Korneluk pochodzi z Poznania i tam uczyła się grać w siatkówkę. W wieku 16 lat trafiła do SMS PZPS Sosnowiec, a po skończeniu szkoły została zawodniczką Impelu Wrocław. Od razu została podstawową zawodniczką silnej drużyny, która sezon zakończyła na drugim miejscu, przegrywając finał z Chemikiem Police. Dotychczas pięciokrotnie stawała na podium ze swoimi drużynami, a w dwóch ostatnich latach cieszyła się ze złota dobytego z Chemikiem.

Jest też podstawową zawodniczką reprezentacji Polski. W tegorocznych mistrzostwach świata, tak udanych dla naszej drużyny narodowej, była jedną z jej liderek. W sumie zdobyła 107 punktów, ustępując pod względem skuteczności tylko Magdalenie Stysiak i Olivii Różański. Niewiele było środkowych z lepszym dorobkiem od Korneluk. Kibice zapewne pamiętają, że razem ze Stysiak tworzyły ścianę trudną do sforsowania przez przeciwniczki. W rankingu najlepiej blokujących zajęła piąte miejsce z 34 punktami. Wyżej od środkowej Grupy Azoty Chemika Police były tylko Stysiak (35), Neira Ortiz z Portoryko (39), Anna Danesi z Włoch (42) oraz Carolina Ana Da Silva z Brazylii - 59. Bez doskonałej postawy Korneluk, która zdobyła 17 punktów, Polska raczej nie pokonałaby Niemiec,  i miałaby dużo większe problemy z Chorwacją.

Grupa Azoty Chemik Police zainauguruje sezon w TAURON Lidze 27 października meczem z IŁ Capital Legionovią w Legionowie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...