Autor:Informacja prasowa, fot. Glinka Academy
  29.09.2022 godz. 10:55

Ponad 350 dzieci weźmie udział w turnieju „Wielki finał o Puchar Małgorzaty Glinki 2022”


Czternaście klubów z całej Polski, trenerzy, wolontariusze, cztery hale sportowe i trzy dni rywalizacji. Ogólnopolski turniej dla młodych siatkarzy i siatkarek to spełnienie jednego z marzeń założycielki Glinki Academy – dwukrotnej mistrzyni Europy Małgorzaty Glinki. Od piątku do niedzieli dzieci rywalizować będą w minisiatkówce w Łebie i w Lęborku.

Już od najbliższego piątku, w Łebie i w Lęborku, rozgrywany będzie pierwszy, historyczny turniej minisiatkówki w kategorii dwójek, trójek i czwórek, dziewcząt i chłopców. W sumie na zawody przyjedzie ponad 350 młodych siatkarek i siatkarzy z całej Polski. Rywalizować będą w trzech halach w Lęborku oraz w jednej w Łebie.

– To było jedno z moich marzeń, by zorganizować duży, kilkudniowy turniej dla dzieci i młodzieży z naszej akademii – mówi Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy. – Jestem wzruszona, że to się dzieje i udało nam się po raz pierwszy zorganizować tak duże zawody. Mam nadzieję, że to pierwszy krok i uda nam się je jeszcze rozwijać. Uważam, że to bardzo ważne, by nasze kluby z każdego województwa miały szansę rywalizować ze sobą, wymieniać się umiejętnościami i przede wszystkim integrować się – mówi siatkarka, która w środę 28 września była wraz z koleżankami specjalnym gościem na meczu mistrzostw świata Polska – Korea. Złotka Andrzeja Niemczyka zostały uhonorowane, bowiem dokładnie w środę minęło 19 lat od zdobycia pierwszego, historycznego złota mistrzostw Europy w 20023 roku. Od tego momentu zaczęła się medalowa droga polskiej siatkówki w XXI wieku. – To była miła uroczystość, teraz jednak skupiam się na naszym turnieju, mam nadzieję że wszyscy wyjadą z niego zadowoleni – dodaje.

Wielkie finały turnieju w Lęborku i w Łebie zaplanowane są na niedzielę, w piątek oraz w sobotę trwać będą eliminacje. Turniej wspierany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które wspiera także pozostałe projekty realizowane przez Glinka Academy. Organizację turnieju wsparły też Fundacja LOTTO, samorządy Lęborka i Łeby, Jurajska oraz Marka Wesoła Rodzinka.

– Bardzo dziękuję Ministerstwu Sportu i Turystyki za całe wsparcie, które otrzymujemy i wiarę w nasze działania – mówi Małgorzata Glinka. – Dziękuję także wszystkim naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym możemy zorganizować ten turniej. To dla mnie ogromna sprawa, że to się dzieje i że będę mogła zobaczyć na boiskach tyle uśmiechniętych twarzy – dodaje.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...