Autor:redakcja, fot. Piotr Sumara
  27.09.2022 godz. 16:12

Mirosław Zawieracz: siła, moc, wytrzymałość


- Na tym etapie przygotowań do sezonu robimy praktycznie to co wszyscy czyli pracujemy nad siłą. mocą i wytrzymałością. Oczywiście o technice nie zapominamy w jakimś tam stopniu poprawiamy ten element - mówi trener Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, Mirosław Zawieracz.

Jak podkreśla bydgoski szkoleniowiec jego podopieczne schodzą z wielkich obciąźeń. Zespół przygotowuje się w Bydgoszczy, gdzie jak podkreśla szkoleniowiec, są fajne obiekty z bardzo dobrą halą. Polskie Przetwory Pałac zagrały w PreZero Grand Prix PLS 2022. - Jest to bardzo sympatyczny pomysł i dobry projekt dla klubów. Była okazja do zaprezentowania ekipy i poszczególnych zawodniczek. Na pewno marketingowo jest to strzał w dziesiątkę. Poza tym była to świetna okazja do przypomnienia w wakacje o grze w siatkówkę - podkreślił Mirosław Zawieracz.

W składzie bydgoskiego zespołu, w porównaniu z poprzednim sezonem, zaszło sporo zmian. Pozostały cztery zawodniczki - obie rozgrywające Magdalena Mazurek, Paulina Bałdyga, środkowa Kinga Różyńska oraz libero Aleksandra Justka.

Na co będzie stać praktycznie nowy zespół? - Na pewno do potentatów nas nie zaliczają, ale my będziemy chcieli wykorzystać swój potencjał, a jest on spory. Po to trenuje się, żeby coś osiągnąć, coś z tego mieć. Jestem bardzo ciekaw jak przebiegnie rywalizacja w najbliższym sezonie - mówi trener Zawieracz.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz ma za sobą dwie gry sparingowe. Pokonał 5:0 oraz 4:0 sąsiadki zza miedzy Sokoła Mogilno, beniaminka I ligi. Mecze były potrzebne do sprawdzenia pewnych taktycznych rozwiązań i jak podkreśla trener Zawieracz był to pożyteczny sprawdzian.

W czwartek bydgoszczanki udadzą się do Goleniowa na tradycyjny turniej. - Zagramy z Bielsko-Biała, Kaliszem i Schwerinem. Mecze powinno dać pewną odpowiedź na temat możliwości tych drużyn z TAURON Ligi. Potem w okresie przygotowawczym zagramy kilka sparingów, a gry kontrolne zakończymy na turnieju w Mławie - powiedział Mirosław Zawieracz.

Sezon zespół z Bydgoszczy zainaguruje u siebie spotkianiem z beniaminkiem Roleskim Grupą Azoty Tarnów.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...