Autor:redakcja
  17.09.2022 godz. 15:47

Ostatni etap przygotowań siatkarek do mistrzostw świata


W Elblągu rozpoczął się ostatni etap przygotowań reprezentacji Polski kobiet do mistrzostw świata, których gospodyniami od 23 września do 15 października będą Holandia i Polska. Biało-czerwone odlecą do Holandii już we wtorek, a trzy dni później w Arnhem meczem z Chorwacją zainaugurują turniej.

Podopieczne trenera Stefano Lavariniego ostatni sprawdzian miały w Neapolu, gdzie w towarzyskim turnieju spotkały się z Serbią, Turcją i Włochami. Wszytskie trzy mecze nasz zespół przegrał po 1:3. Jak podkreśla drugi trener reprezentacji Nicola Vettori, który na co dzień pracuje z zespołem UNI Opole, Polska zagrała ze ścisłą czołówką światową - mistrzyniami świata, mistrzyniami oraz wicemistrzyniami Europy. - Na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, Brakowało m.in. na boisku agresywnego nastawienia - dodaje Nicola Vettori.

Nicola Vettori podkreślił, że przy odpowiednim nastawieniu polski zespół jest zdolny toczyć wyrównane mecze z najlepszymi zespołami świata. Po turnieju we Włoszech zawodniczki dostały dzień odpoczynku, a od niedzieli w Elblągu rozpoczną ostatni etap przygotowań do turnieju.

Elbląg na miejsce ostatnich treningów został wybrany ze względu na bliskość lotniska w Gdańsku, a także na możliwość trenowania w dużej hali. We wtorek rano po zajęciach ekipa udaje się w podróż do Holandii, a w piątek zagra pierwszy mecz w MŚ. Dzień później wróci do Gdańska na kolejne spotkania.

7 września w Ergo Arenie biało-czerwone zmierzą się z Tajlandią, następnie z Koreą Południową (28.09) i Dominikaną (29.09), a na zakończenie pierwszej fazy grupowej 1 października z Turcją. W Gdańsku wszystkie mecze Polek rozpoczynać się będą o godz. 20.30.

Po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do II fazy mistrzostw. Z Gdańska drużyny które zakwalifikują się dalej pojadą do Łodzi, gdzie w pierwszej fazie mundialu zagrają Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Stany Zjednoczone i Bułgaria. Czołowe cztery reprezentacje z tego grona połączą się z "gdańską" grupą.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...