Autor:polsatsport.pl, redakcja
  15.09.2022 godz. 18:40

Polska - Turcja 1:3 na turnieju w Neapolu


Polska przegrała z Turcją 1:3 (10:25, 25:23, 18:25, 20:25) w meczu ostatniego dnia turnieju siatkarek  DHL Test Match Tournament w Neapolu. W poprzednich spotkaniach podopieczne trenera Stefano Lavariniego przegrały po 1:3 z Włochami i Serbią.

Polskie siatkarki starcie z Turczynkami rozpoczęły od falstartu. Przegrały pięć akcji (0:5), a później dziewięć kolejnych (1:14) i wynik tej partii wyglądał fatalnie. Rywalki dominowały na parkiecie, a Polki nie były w stanie skończyć ataków. W końcówce biało-czerwone poderwały się jeszcze do walki, zdołały wywalczyć dziesiąty punkt, ale rywalki kontrolowały sytuację. Ebrar Karakurt kiwką za blok zamknęła tę część meczu (10:25).

Druga odsłona była już znacznie lepsza w wykonaniu Polek, które dobrze rozpoczęły tę partię (8:6). Co prawda w środkowej części seta inicjatywę przejęły reprezentantki Turcji (13:17), ale Polki w końcówce odrobiły straty. Po asie serwisowym Zuzanny Góreckiej prowadziły 21:20, a gdy punktową zagrywkę dołożyła Monika Gałkowska, miały piłkę setową (24:22). Wygraną biało-czerwonych przypieczętował skuteczny atak Olivii Różański (25:23). Pozytywny wpływ na grę polskiej ekipy miały wejścia na boisko Gałkowskiej i Góreckiej.

W trzecim secie inicjatywa znów należała do siatkarek reprezentacji Turcji. Po wyrównanym początku, Polki pogrążyły dwie punktowe serie – najpierw sześciu (5:11), a następnie pięciu przegranych akcji (13:21). W końcówce rywalki pewnie zmierzały po wygraną, a wynik na 18:25 ustaliła skutecznym atakiem Ilkin Aydin.

Początek czwartej partii to wyrównana walka i sporo błędów własnych po obu stronach. Wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Po skutecznym ataku Gałkowskiej polki prowadziły 17:15. Później, po ataku Agnieszki Korneluk było 19:17, ale cztery kolejne akcje wygrały Turczynki (19:21). Serię przerwał atak Różański po bloku, ale dwa skuteczne ataki Karakurt oraz blok dał tureckiej ekipie piłkę meczową; spotkanie zakończył błąd Polek w ataku (20:25).

Turniej w Neapolu był ostatnim sprawdzianem formy biało-czerwonych przed mistrzostwami świata. W poprzednich sparingach  Polki wygrały pod koniec sierpnia w Kienbaum z Niemkami (3:2 i 3:1), a we wrześniu w katowickim Spodku pokonały Bułgarki (4:0 i 3:1).

Pierwsze spotkanie w MŚ reprezentacja Polski rozegra 23 września w holenderskim Arnhem z Chorwacją. Po nim nasze siatkarki wrócą do Gdańska na dalsze mecze grupy B, gdzie zmierzą się z Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją.

Polska jest współgospodarzem FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, które organizuje wspólnie z Holandią. Finał czempionatu zaplanowano na 15 października.

Polska: Wołosz, Różański13, Korneluk 9, Stysiak 3, Szlagowska, Witkowska, Stenzel (libero) oraz Górecka 12, Fedusio, Wenerska, Gałkowska 11,  Alagierska-Szczepaniak 4

Turcja: Ozbay, S. Sahin 7, Gunes 13, Karakurt 21, Baladin 15, Erdem 11, Acar (libero) oraz Akoz (libero), E. Sahin 1, Ismailoglu 1, Aydin 6, Boz

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy