Autor:redakcja, fot. Piotr Sumara
  06.09.2022 godz. 13:27

Marcin Wojtowicz: zespół ciężko i fajnie pracuje


Zawodniczki beniaminka TAURON Ligi Roleskiego Grupy Azoty Tarnów kontynuują przygotowania do sezonu. - Zespół pracuje fajnie i ciężko. Rozpoczęliśmy trzeci tydzień treningów. Podczas zajęć dużo czasu poświęcamy motoryce i elementom techniki. Przed wspólnymi treningami zawodniczki pracowały indywidualnie - powiedział trener zespołu Marcin Wojtowicz, pod wodzą którego siatkarki z Tarnowa wygrały rywalizację w I lidze i wywalczyły awans.

Ze składu z poprzedniego sezonu pozostało pięć zawodniczek - Wiktoria Kowalska, Magda Ociepa, Gabriela Ponikowska, Anna Pawłowska i Klaudia Świstek. W gronie tych co przyszły jest m.in. ukraińska środkowa Julia Gierasimowa, która wcześniej grała w rodzimej oraz tureckiej lidze.

Tarnowianki zagrały w PreZero Grand Prix PLS 2022. - Jest to bardzo fajny marketingowo pomysł, świetnie promujący siatkówkę. Zebraliśmy dodatkowe doświadczenie. Na pewno PreZero Grand Prix można zapisać na plus - podkreśla trener Roleskiego Grupy Azoty.

Tarnowianki mają już za sobą pierwsze gry sparingowe. Zaprezentowały się na turnieju w Białymstoku. - Skorzystaliśmy z zaproszenia BAS-u. Potrzebujemy teraz wielu gier. Sprawdzamy siebie na boisku, ćwiczymy różne nasze warianty. W składzie mamy nowe zawodniczki więc sparingi są doskonałą okazją do poznawania się. W Białymstoku zobaczyliśmy jakie dzielą nas różnice od I ligi oraz od czołówki TAURON Ligi, bo uważam że ŁKS Commercecon będzie walczyć o najwyższe lokaty - mówi Marcin Wojtowicz.

W najbliższą sobotę i niedzielę beniaminek TAURON Ligi rozegra dwa mecze w Radomiu z miejscowym E.LECLERC Moya Radomka. Jak poinformował trener Wojtowicz klub z Tarnowa szuka jeszcze dwóch zawodniczek - atakującej i środkowej.

Pierwsze spotkanie w TAURON Lidze podopieczne trenera Marcina Wojtowicza rozegrają 29 października w Bydgoszczy z Polskimi Przetworami Pałacem.

Kadra Roleskiego Grupy Azoty Tarnów na sezon 2022/23:
rozgrywające: Marta Łuczakowska, Aleksandra Szczepańska
atakujące: Wiktoria Kowalska
środkowe: Magda Ociepa, Gabriela Ponikowska, Julia Gierasimowa
przyjmujące: Klaudia Świstek, Katarzyna Marcyniuk, Nikolina Lukić, Yelena Becheva
libero: Anna Pawłowska, Aleksandra Żurawska

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy