Autor:redakcja
  25.08.2022 godz. 13:50

PreZero Grand Prix PLS 2022: sosnowiczanki i wrocławianki uzupełniły stawkę półfinalistek

Trans-Ann Płomień Sosnowiec pokonał ŁKS Commercecon Łódź, a #VolleyWrocław wygrał z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz w dwóch pierwszych meczach ostatniego dnia turnieju PreZero Grand Prix PLS 2022. Zwycięskie zespoły awansowały do półfinału, w którym już były drużyny Grupy Azoty Chemika Police oraz Energi MKS Kalisz.

Trans-Ann Płomień Sosnowiec pokonał ŁKS Commercecon Łódź 2:0 (25:17, 26:24). Zespół I ligi świetnie rozpoczął mecz i uzyskał pewną przewagę. Sosnowiczanki miały dobrą zagrywkę. One wyraźnie przeważały na stołecznym piasku. W drugiej partii gra była wyrównana. W końcówce łodzianki prowadziły 22:20. Jednak o losach zwycięstwa rozstrzygnęła gra na przewagi, w której lepsza okazała się drużyna z Sosnowca, o czym przesądził atak Martyny Kłody (26:24).

W następnym meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały z #VolleyWrocław 0:2 (20:25, 22:25). Po słabszym początku inicjatywę następnie przejęły wrocławianki. W pierwszym secie prowadziły m.in. 18:13 i pewnie zwyciężyła. W drugim secie zanosiło się na jeszcze wyższe zwycięstwo wrocławianek. One prowadziły 20:14. Jednak siatkarki z Bydgoszczy odrobiły część strat i na koniec mieliśmy trochę emocji