Autor:pzps.pl, redakcja
  20.08.2022 godz. 18:48

Reprezentacja Polski siatkarek zaczyna drugi etap przygotowań do MŚ


Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła zgrupowanie w Szczyrku. Było ciężko, ale teraz przed zawodniczkami już więcej siatkówki niż siłowni...

1 sierpnia reprezentantki Polski rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata. Do najważniejszej imprezy w tym roku, której Polska jest współgospodarzem razem z Holandią, pozostał miesiąc. Pierwsze zgrupowanie naszej kadry trwało 20 dni - w sobotę po obiedzie zawodniczki rozjechały się do domów. Czasu dla siebie mają niewiele, ponieważ już w niedzielę wieczorem mają zebrać się w Poznaniu. Obiekt w Szczyrku pusty nie będzie, bowiem ma tam trenować reprezentacja Tunezji.

17 sierpnia naszą drużynę narodową odwiedził Sebastian Świderski, prezes PZPS, w towarzystwie Aleksandry Jagieło i Huberta Tomaszewskiego. Z tej okazji kolację dla całej ekipy i gości przygotował Szymon Szlędak, kierownik drużyny, z wykształcenia... kucharz.

W kadrze Polski zaszła jedna zmiana. Miejsce Martyny Łukasik, mającej problemy ze zdrowiem, zajęła Monika Fedusio, która grała w Lidze Narodów. - Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, bo nie spodziewałam się, że jeszcze dołączę do kadry - podkreśla  przyjmująca Grot Budowlanych Łodź. - Jest bardzo ciężko, ale nikt nie mówił, że będzie lekko. Ale nie jest źle i jest jeszcze trochę czasu, by nadrobić zaległości.

Tak więc Stefano Lavarini pracuje z 15 zawodniczkami. Wśród nich są dwie atakujące, które nie grały w Lidze Narodów: Magdalena Stysiak i Monika Gałkowska. W Poznaniu kadrowiczki nie pobędą długo, gdyż w środę wieczorem wyjadą do Niemiec, gdzie pod koniec tygodnia rozegrają dwa sparingi z tamtejszą reprezentacją. Później w planie są dwa zgrupowania w Polsce, sparingi z Bułgarią i wyjazd do Neapolu, gdzie formę Polek sprawdzą Serbki, Włoszki i Turczynki. W pierwszym meczu mistrzostw świata Biało-czerwone zagrają w Arnhem z Chorwacją (23 września o godzinie 18).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...