Autor:https://volleywroclaw.pl, redakcja
  02.08.2022 godz. 19:34

Lucie Mühlsteinová rozgrywającą #VolleyWrocław


Druga siatkarka dołącza do składu #VolleyWrocław na sezon 2022/2023. Obok Adrianny Szady na pozycji rozgrywającej zagra w tym roku Lucie Mühlsteinová. Dla Czeszki będzie to powrót do rozgrywek TAURON Ligi, w której miała już okazję zaprezentować się w przeszłości.

Lucie Mühlsteinová to była reprezentantka Czech. W swoich narodowych barwach zwyciężyła w Lidze Europejskiej (2012), jednak o wiele więcej sukcesów święciła w swojej bogatej karierze klubowej. Czeszka ma na koncie mistrzostwo swojego kraju (2005) i podwójne mistrzostwo Polski – z Chemikiem Police (2014) i ŁKS Łódź (2019). Mierząca 180 cm wzrostu rozgrywająca odbierała też srebrne i złote medale ligi polskiej, czeskiej, słowackiej, greckiej, a nawet azerbejdżańskiej.

Liczne kraje odwiedzone przez Muhlsteinovą i obserwacja wielu sposobów na siatkówkę składają się na ogromne doświadczenie 37-latki. Czeszka będzie miała więc za zadanie uspokajać grę #VolleyWrocław w nerwowych, kryzysowych momentach. Lucie Mühlsteinová doskonale porozumiewa się w języku polskim i tak właśnie mówi o swoim transferze: Zawsze myślałam, że kiedy spełnię swoje marzenie o założeniu rodziny, nie będę tęsknić za siatkówką. Okazało się jednak, że jest inaczej – sport to ważna część mojego życia, dlatego kiedy pojawiła się możliwość dołączenia do #VolleyWrocław, bardzo się ucieszyłam. Co prawda wracam po dwóch latach przerwy od gry w polskiej ekstraklasie, ale od czterech miesięcy bardzo intensywnie pracuję indywidualnie na siłowni, piasku oraz w hali.

Czeszka podkreśla też, że jej pierwszy sezon we Wrocławiu będzie dla niej wyjątkowy: Ten sezon będzie dla mnie na pewno wyjątkowy również z innego powodu – na ławce trenerskiej ponownie spotkam Michala, mojego życiowego partnera, w drużynie będzie moja najlepsza przyjaciółka, a na trybunach – syn. Wierzę, że tyle wsparcia pomoże mi jak najlepiej zaprezentować swoje atuty, w tym moje wieloletnie doświadczenie.

- Do naszego zespołu dołącza Lucie Muhlsteinova. To doświadczona rozgrywająca, która w swojej karierze walczyła o najwyższe trofea. Razem z Adą Szady stworzą duet siatkarek na tej pozycji. Mocno liczę na współpracę Ady i Lucie, a w konsekwencji dobrą grę całego zespołu – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy