Autor:https://bkssa.pl, redakcja
  19.07.2022 godz. 22:26

Sztab szkoleniowy BKS BOSTIK Bielsko-Biała


W sezonie 2022/2023 za przygotowanie i grę bielskich siatkarek będzie odpowiadał sześcioosobowy sztab szkoleniowy. Pierwszym trenerem będzie 35-letni bielszczanin – Bartłomiej Piekarczyk, dla którego będzie to kontynuacja pracy rozpoczętej w 2015 roku. Wówczas w bialskim klubie został asystentem trenera Emanuela Sbano, a następnie pełnił tę funkcję przy Mariuszu Wiktorowiczu i Tore Aleksandersenie.

W 2018 roku został pierwszym trenerem i wspólnie z zespołem zajął 5. miejsce w rozgrywkach. W kolejnych latach kończył TAURON Ligę na siódmym, szóstym i ósmym miejscu. Trener Piekarczyk to jeden z najbardziej utalentowanych szkoleniowców młodego pokolenia w Polsce. Co roku, pod jego okiem wiele siatkarek poprawia swoje umiejętności. Jego dobrą pracę z młodym bielskim zespołem doceniono w Polskim Związku Piłki Siatkowej i powierzono mu rolę trenera reprezentacji Polski do lat 21. Wraz z kadrą wywalczył czwarte miejsce w zakończonych w ten weekend Mistrzostwach Europy.

Drugim szkoleniowcem BKS BOSTIK Bielsko-Biała, podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, będzie Bartosz Sufa. Niespełna 35-letni były zawodnik m.in. BBTS Bielsko-Biała czy Jastrzębskiego Węgla swoją karierę trenerską rozpoczął w 2017 roku. Podjął się wówczas szkolenia grup młodzieżowych w Dafi Społem Kielce, a następnie w Norwidzie Częstochowa. Do Bielska-Białej wrócił (tym razem jako trener) w 2020 roku zostając drugim trenerem bielskich siatkarek. Bartek to również członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski do lat 21.

Kolejną osobą, która zostaje w klubie jest pełniący obowiązki trenera przygotowania fizycznego – Maciej Zając. W bialskim klubie pracuje nieprzerwanie od 2016 roku, choć już wcześniej, bo w 2011 roku był członkiem sztabu szkoleniowego BKS Aluprof Bielsko-Biała. Maciek wraz z reprezentacją Polski do lat 21 zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Europy.

Statystykiem bielskiego zespołu będzie, podobnie jak w poprzednim sezonie Krzysztof Kuźniak, który ma za sobą pracę w roli statystyka w pierwszoligowych Enei Energetyku Poznań i KPS Siedlce, w którym spędził dwa lata. W poprzednim sezonie był w BKS BOSTIK Bielsko-Biała i spisywał się znakomicie. Nic więc dziwnego, że zostanie z nami na kolejny sezon!

Za zdrowie bielskich siatkarek odpowiadać będą dwie fizjoterapeutki: Elżbieta Handzlik i Klaudia Piwowarczyk, o której już wcześniej pisaliśmy. Elżbieta Handzlik to najbardziej doświadczony członek bielskiej ekipy i jedna z dwóch osób (oprócz Marioli Wojtowicz), która z BKS sięgała po ostatnie Mistrzostwo Polski. Klaudia będzie jedyną nową osobą w sztabie szkoleniowym BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy