Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  05.07.2022 godz. 17:05

Zuzanna Efimienko-Młotkowska środkową MKS-u Kalisz


Ostatni transfer to kolejne mocne uderzenie. Dorobek nowej środkowej kaliskiego zespołu imponuje. To mistrzyni Polski z 2019 roku w barwach ŁKS-u Commercecon, pięciokrotna wicemistrzyni kraju i brązowa medalistka. W kadrze zagrała w 34 spotkaniach, debiutując u selekcjonera Marco Bonitty.

Poza osiągnięciami, zawodniczka imponuje również warunkami fizycznymi. Ma 196 centymetrów wzrostu i od wielu lat jest postrachem atakujących jako jedna z najskuteczniej blokujących zawodniczek w Polsce. W całej swojej karierze w TAURON Lidze zaliczyła już 865 punktowych bloków, a swój dorobek z pewnością powiększy w Kaliszu.

W sezonach 2012/13 i 2016/17 grała w Serie A reprezentując zespoły Spes Volley Connegliano i Metalleghe Sanitars Montichiari. Do TAURON Ligi wróciła w 2017 w barwach ŁKS-u Commercecon, co okazało się świetnym posunięciem, bo dwa sezony później świętowała z łódzkim klubem tytuł mistrzyń Polski. W ubiegłym sezonie reprezentowała E.Leclerc Moya Radomkę Radom, zaliczając między innymi 8 bloków w meczu z BKS-em BOSTiK Bielsko-Biała.

Tym transferem kaliski klub zamknął skład na sezon 2022/23. Jeśli chodzi o środkowe, zespół na tej pozycji obok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej reprezentować będą Karolina Fedorek i Aleksandra Cygan.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...