Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  21.06.2022 godz. 23:16

Katarzyna Wawrzyniak wraca do Kalisza


Obok transferów do klubu i przedłużonych kontraktów w Kaliszu mamy również powroty. Do klubu wraca Katarzyna Wawrzyniak, która wcześniej grała w tym mieście przez 4.5 roku. W sezonie 2022/23 stworzy parę rozgrywających z Alicją Grabką.

Urodzona w 1990 roku rozgrywająca jest wychowanką AS Myszków. Na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w barwach Calisii Kalisz już jako 17-latka. W sezonie 2007/08 zdobyła brązowy medal w Lidze Siatkówki Kobiet jako zmienniczka Magdaleny Mazurek i Olgi Owczynnikowej. W Calisii grała aż do rozpadu klubu w 2009 roku.

Pierwszy raz wróciła do kaliskiej siatkówki w sezonie 2017/18, kiedy MKS wywalczył upragniony awans do TAURON Ligi. Po sezonie odeszła do Wisły Warszawa, ale tym razem nie opuściła zespołu na długo ponownie koszulkę kaliskiego klubu ubierając pół roku później, w styczniu 2019. Po świetnej drugiej części sezonu i zajęciu przez MKS ostatecznie siódmego miejsce w pierwszym sezonie po powrocie do siatkarskiej elity jej kontrakt został przedłużony na sezon 2019/20. Po jego zakończeniu przeszła do BKS-u BOSTiK Bielsko-Biała, a ostatnio reprezentowała barwy Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów z którym wygrała rozgrywki I ligi.

32-letnia rozgrywająca miała już wcześniej okazję współpracować z trenerem Marcinem Widerą, który w sezonie 2019/20 był II trenerem w kaliskim klubie, a teraz przejmie obowiązki pierwszego szkoleniowca. Katarzyna Wawrzyniak będzie rywalizować o czas na parkiecie z reprezentantką Polski, Alicją Grabką.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...