Autor:https://bkssa.pl/, redakcja
  17.06.2022 godz. 19:35

Magdalena Janiuk zostaje w BKS BOSTIK


Magdalena Janiuk to wychowanka bialskiego klubu, która długo musiała czekać na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć zawodniczką bialskiego klubu była już w sezonach 2009/2010 i 2010/2011 (ostatnie medale BKS w Mistrzostwach Polski) to wówczas udało jej się zadebiutować „jedynie” w Lidze Mistrzyń w spotkaniu z Dinamem Bukareszt. Na debiut ligowy Magda musiała poczekać aż do sezonu 2019/2020, kiedy to ponownie znalazła zatrudnienie w bialskim klubie. Debiut wypadł wspaniale: w trzech pierwszych meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej Magda zdobyła trzy statuetki MVP!

W ostatnim sezonie Magdalena Janiuk zagrała w 20 spotkaniach zdobywając 117 punktów (w tym 35 blokiem). Jej doświadczenie i profesjonalne podejście do siatkówki będzie na pewno pomocne w młodym bielskim zespole. Co ciekawe nowy kontrakt Magdy z BKS BOSTIK oznacza, że bielska środkowa spędzi w naszym klubie trzeci kolejny sezon. To nowy rekord Magdy, która dotychczas w kilku klubach grała maksymalnie dwa lata. W przeszłości reprezentowała barwy klubów z Krakowa, Gorlic, Świecia, Opola i Tarnowa.

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS BOSTIK Bielsko-Biała): Magda to solidna środkowa, która bardzo lubi rywalizację i nigdy nie odpuszcza. Ma już spore doświadczenie i na pewno będzie ogromnym wsparciem dla młodszych koleżanek. Bardzo profesjonalnie podchodzi do sportu i jest niezwykle świadomą zawodniczką, co na tym poziomie jest bardzo ważne.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...