Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  16.06.2022 godz. 19:24

Kolejna młoda, utalentowana przyjmująca w MKS-ie Kalisz


Wcześniej ogłoszone zostało przedłużenie kontraktu Karoliny Drużkowskiej oraz powrót do Kalisza Zuzanny Szperlak. Do grona ambitnych, młodych przyjmujących w zespole z Kalisza dołączy Zuzanna Kuligowska w ubiegłym sezonie reprezentująca GKS Wieżyca 2011 Stężyca. W rozgrywkach I ligi nowa przyjmująca zdobyła 378 punktów, będąc jedną z liderek swojego zespołu.

Zuzanna Kuligowska to wychowanka Pałacu Bydgoszcz. Reprezentowała drużyny młodzieżowe bydgoskiego klubu, a w sezonie 2020/21 znalazła się w składzie seniorskiego zespołu. Jej związek z bydgoskim klubem sięga jednak jeszcze głębiej. Jest córką Joanny Kuligowskiej. To jedna z legend Pałacu reprezentująca jego barwy łącznie przez 18 lat, w tym w najlepszym okresie dla bydgoskiego klubu, kiedy zdobył dwa wicemistrzostwa Polski, brązowy medal mistrzostw Polski oraz zwyciężał w rozgrywkach Pucharu i Superpucharu Polski.

W ubiegłym sezonie przyjmująca MKS-u grała w I lidze w barwach GKS-u 2011 Wieżyca Stężyca, gdzie była jedną z liderek zespołu. Jej umiejętności i dobrą formę dostrzegł trener reprezentacji Polski U21 powołując ją na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. Polki w pewnym stylu wywalczyły awans, a kapitanem kadry była… druga z przyjmujących MKS-u Karolina Drużkowska. Już niedługo dziewczyny zagrają wspólnie na parkiecie kaliskiej Areny.

Zuzanna Kuligowska to czwarta nowa zawodniczka w kadrze sekcji siatkarek MKS-u Kalisz na sezon 2022/23. Kontrakty z klubem przedłużyły również Karolina Drużkowska i Aleksandra Cygan, a zespół w roli pierwszego szkoleniowca poprowadzi trener Marcin Widera.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...