Autor:redakcja, fot. FIVB
  14.06.2022 godz. 08:40

Liga Narodów: Polska - Japonia 0:3

Polska przegrała z Japonią 0:3 (21:25, 21:25, 21:25) w meczu Ligi Narodów rozgrywanym na Filipinach w miejscowości Quezon City.

Polskie siatkarki zaczęły kolejny turniej. W pierwszym grały w USA i odniosły trzy zwycięstwa (3:1 Kanada, 3:0 Korea Południowa, 3:2 Niemcy) i poniosły jedną porażkę (0:3 Brazylia). Można więc mówić o udanym starcie w tej imprezie.

Pierwszą partię spotkania dużo lepiej rozpoczęły Japonki, która bardzo dobrze zagrywały i wyprowadzały skuteczne kontrataki 12:5. Biało-czerwone w tej premierowej odsłonie miały spore problemy z ustabilizowaniem swojej gry. Dopiero w końcowej fazie tego pierwszego seta zmniejszyły dystans do trzech oczek 20:23. Pomimo walki, ostatnie słowo w tej partii należało do siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni 25:21.

Polki dość szybko wyciągnęły wioski z porażki. Seta numer dwa zaczęł od prowadzenia 7:5. Rywalki doprowadziły do remisu i w dalszej części zespoły grały punkt z punkt 14:14. Końcówka była dość równa, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły zawodniczki z Japonii 25:21.

Podopieczne Stefano Lavariniego w kolejnym scały czas próbował wyrównać wynik 4:8. Jednak na prowadzeniu utrzymywały się przeciwniczki 6:8. Polskiej drużynie nie można było odmówić waleczności. Jednak zawodniczki z Japonii nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa w trzech setach. Ostatnią partię, podobnie jak dwie wcześniejsze wygrały do 21.