Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  07.06.2022 godz. 21:16

Zuzanna Szperlak wraca do Kalisza


Obok transferów do klubu i przedłużonych kontraktów w Enerdze MKS Kalisz są również powroty. Do zespołu wraca młoda przyjmująca, Zuzanna Szperlak. Reprezentowała ten klub przez dwa sezony, zwłaszcza w drugim będąc solidnym punktem przyjęcia.

22-latka grała w Kaliszu w sezonach 2019/20 i 2020/21, w pierwszym sezonie była głównie zmienniczką, ale pod koniec zaczęła pojawiać się na parkiecie w większym wymiarze zaliczając dobre występy przeciwko Chemikowi i BKS-owi Bielsko-Biała. Potencjał, który pokazała w końcówce sezonu przeniosła na kolejną kampanię. W drugim sezonie była już podstawową przyjmującą kaliskiego zespołu zdobywając 228 punktów i dokładając do tego wyniku bardzo dobre statystyki w przyjęciu.

Ubiegły sezon spędziła w Polskich Przetworach Pałacu Bydgoszcz, gdzie również była ważną postacią. Co ciekawe, zdobyła dokładnie tyle samo punktów, co w drugim sezonie w kaliskich barwach. Jeszcze poprawiła jednak statystyki w przyjęciu, będąc pod tym względem drugą najlepszą zawodniczką w lidze. Ustąpiła wyłącznie podstawowej libero reprezentacji Polski – Marii Stenzel.

Zuzanna Szperlak jest drugą obok Karoliny Drużkowskiej przyjmującą w składzie klubu na przyszły sezon. Dobrze zna Marcina Widerę, który w trakcie jej poprzedniego pobytu w Kaliszu pełnił funkcję asystenta trenera, a teraz przejmie obowiązki pierwszego trenera.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...