Autor:https://bkssa.pl/, redakcja
  08.06.2022 godz. 16:20

Majka Szczepańska-Pogoda w BKS BOSTIK Bielsko-Biała


Majka-Szczepańska-Pogoda ma 27 lat, a na boisku występuje na pozycji atakującej. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w KPKS Halemba w Rudzie Śląskiej. Później (jako juniorka i seniorka) reprezentowała barwy klubu Silesia Volley MOSiR Mysłowice oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, skąd przeniosła się do pierwszoligowej drużyny Radomki Radom, z którą awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Szybko dała się poznać jako bardzo dobra atakująca z piekielnie mocną zagrywką. Właśnie w tym elemencie zdobywała mnóstwo punktów. Co ciekawe była też MVP pierwszego, historycznego meczu Radomki w siatkarskiej elicie. Po trzech sezonach spędzonych w Radomiu (w tym dwóch w TAURON Lidze) Majka udała się na urlop macierzyński. Wróciła po roku, bogatsza o nowe doświadczenia i… synka Janka. W sezonie 2021/2022 reprezentowała barwy Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. W bydgoskim klubie rozegrała łącznie 19 spotkań, choć przyznać trzeba, że dopiero w drugiej części sezonu była podstawową zawodniczką. Wówczas jednak nie zawodziła, zdobywając zwykle dwucyfrowy dorobek punktowy. Trzy ostatnie mecze w Polskich Przetworach to już prawdziwy popis Majki, która zdobyła w nich łącznie 71 punktów!

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS BOSTIK Bielsko-Biała): Majka to bardzo solidna atakująca o wysokich umiejętnościach technicznych. Mimo tego, że nie należy do najwyższych atakujących w naszej lidze, to właśnie dzięki dobrej technice połączonej z dużą siłą potrafi być zagrożeniem dla najlepszych drużyn. Jest bardzo ofensywna również w polu zagrywki, a atakującej o takiej charakterystyce szukaliśmy do naszego zespołu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...