Autor:redakcja
  03.06.2022 godz. 18:29

Aleksandra Rasińska atakującą Energi MKS Kalisz


Aleksandra Rasińska została zawodniczką Energi MKS Kalisz - poinformował klub. Przed wyjazdem za granicę reprezentowała Volley Wrocław i Developres Bella Dolina Rzeszów. W przyszłym sezonie będzie odpowiedzialna za atak kaliskiego zespołu.

Przed wyjazdem do Włoch, gdzie spędziła ostatnie 8 miesięcy, urodzona w 1998 roku Rasińska była jedną z wyróżniających się atakujących młodego pokolenia. Sezon 2019/20 zakończyła z dorobkiem 376 punktów i tytułem najlepiej punktującej zawodniczki TAURON Ligi, co poskutkowało transferem do drużyny wicemistrzyń Polski.

W Rzeszowie o czas gry musiała rywalizować jednak z kanadyjką Kierą Van Ryk, talentem na miarę światową. Mimo wszystko, kiedy otrzymywała szansę od trenera Antigi prezentowała się z dobrej strony. W sezonie 2021/22 wróciła do Wrocławia, ale już w listopadzie skorzystała z oferty Green Warriors Sassuolo. Teraz bogatsza o nowe doświadczenia wraca do TAURON Ligi w barwach MKS-u Kalisz.

Aleksandra Rasińska jest czwartą zawodniczką w kaliskim klubie z potwierdzonym kontraktem na sezon 2022/23 dołączając tym samym do Alicji Grabki, Karoliny Drużkowskiej i Aleksandry Cygan. Siatkarki MKS-u w przyszłym sezonie w roli pierwszego trenera poprowadzi Marcin Widera.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...