Autor:polsatsport.pl, redakcja
  17.03.2022 godz. 20:01

MŚ 2022: poznaliśmy składy grup


Poznaliśmy skład grup mistrzostw świata siatkarek 2022. Turniej ma zostać rozegrany w dniach 23 września – 15 października w Holandii i w Polsce. Wystąpią w nim 24 reprezentacje.

Ceremonia losowania grup mistrzostw świata siatkarek 2022 miała się pierwotnie odbyć w poniedziałek 28 lutego w Warszawie. Plany te zmieniono po inwazji Rosji na Ukrainę i FIVB zdecydowała się przeprowadzić losowanie w siedzibie federacji w Lozannie.

W pierwszej rundzie 24 drużyny zostały rozmieszczone w czterech grupach po sześć drużyn. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do drugiej fazy grupowej.

Reprezentacja Polski w pierwszej fazie turnieju będzie rywalizowała w grupie B. Zmierzy się z Turcją, Dominikaną, Koreą Południową, Tajlandią oraz Chorwacją.

Wyniki losowania fazy grupowej MŚ siatkarek 2022:

grupa A: Holandia, Włochy, Belgia, Portoryko, Kamerun, Kenia.

grupa B: Polska, Turcja, Dominikana, Korea Południowa, Tajlandia, Chorwacja.

grupa C: USA, Serbia, Niemcy, Bułgaria, Kanada, Kazachstan.

grupa D: Brazylia, Chiny, Japonia, Kolumbia, Argentyna, Czechy.

Reprezentacja Polski siatkarek po raz jedenasty w historii wystąpi w finałach mistrzostw świata. Największe sukcesy to srebrny (1952) i dwa brązowe medale (1956, 1962). Po raz ostatni Polki zagrały w MŚ w 2010 roku i zajęły wówczas 9. miejsce.

Mistrzostwa świata 2018 zostały rozegrane w Japonii. W finale Serbia wygrała z Włochami 3:2, a brązowy medal wywalczyła reprezentacja Chin. Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju została uznana serbska atakująca Tijana Bošković.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy