Autor:redakcja, IŁ Capital Legionovia Legionowo
  16.01.2022 godz. 18:08

Niedziela z TAURON Ligą: IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 3:2


IŁ Capital Legionovia Legionowo wygrał z Grot Budowlani Łódź 3:2 (17:25, 25:13, 16:25, 25:20, 15:13) w meczu 15. kolejki TAURON Ligi. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem łodzianek 3:0. Najlepszą zawodniczką drugiego spotkania została Olivia Różański.

W tegorocznych rozgrywkach zawodniczki Alessandro Chiappiniego przegrały tylko trzy spotkania, a od ośmiu są niepokonane. Przed tą kolejką zajmowały trzecie miejsce w tabeli. Łodzianki były na czwartym miejscu, tuż za legionowiankami i z pewnością chciałyby poprawić lokatę po dzisiejszym spotkaniu.

Spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki. Błędy gospodyń i dwa bloki Małgorzaty Lisiak dały wysokie prowadzenie Grot Budowlanym 7:2. Po czasie, o który poprosił Alessandro Chiappini, jego zawodniczki poprawiły grę i zaczęły odrabiać straty 11:8. Po chwili jednak ponownie zaczęły popełniać błędy i traciły punkty 16:8. Łodzianki grały spokojnie, cały czas kontrolując sytuację na boisku 23:13. W końcówce gospodynie odrobiły część strat, ale ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Jakuba Głuszaka 25:17.

W drugim secie od pierwszej piłki na boisku rządziły legionowianki. Punktowały Olivia Różański oraz Yaprak Erkek i ich drużyna szybko odskoczyła rywalkom na pięć oczek 6:1. Tym razem to łodzianki miały problemy z przyjęciem oraz skończeniem akcji na siatce 11:4. W połowie partii przewaga gospodyń wynosiła już osiem punktów 16:8 i z każdą kolejną akcją rosła 23:12. Blok Soni Stefanik zakończył partię wygraną 25:13.

Początek trzeciej partii był wyrównany 5:5. W kolejnych akcjach punktowe ataki Moniki Fedusio dały prowadzenie łodziankom 9:6, które powiększały do ośmiu oczek 14:6. Podobnie jak w pierwszym secie, tak i teraz w szeregach zespołu z Legionowa panował chaos, zawodniczki miały problemy z przyjęciem i rozegraniem punktowej akcji. Łodzianki z kolei grały niemal bezbłędnie, a liderką w zdobywaniu punktów była na Ana Cleger 21:13. Tę partię podopieczne Michała Maska wygrały do 16.

Pierwsze punkty w czwartym secie wpadły na konto łodzianek 3:0. Gospodynie szybko wyrównały i rozpoczęła się walka punkt za punkt 5:5. Udane akcje na siatce Olivii Różański i błędy po stronie drużyny Grot sprawiły, że legionowianki odskoczyły na cztery oczka 9:5 i utrzymywały tę przewagę 13:9. W ekipie z Łodzi walczyły Zuzanna Górecka i Paulina Damaske, jednak ich pojedyncze akcje nie pomogły w walce z lepiej dysponowanymi przeciwniczkami 21:14. W końcówce Legionovia utrzymała bezpieczny dystans do rywalek, a seta zakończyła Olivia Różański 25:20.

Decydujący o zwycięstwie set rozpoczął się od walki punkt za punkt 2:2. Po ataku Darii Szczyrby i asie serwisowym Olivii Różański IŁ Capital Legionovia odskoczyła na dwa oczka 4:2 i przez chwilę prowadziła w meczu. Przy zmianie stron o jeden punkt lepsze były łodzianki, jednak kolejne akcje ponownie należały do podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które przejęły prowadzenie 11:10. W nerwowej końcówce, granej punkt za punkt, 13:13, lepsze okazały się legionowianki, które wygrały partię 15:13.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy