Autor:RM, Fot. Maciej Goclon
  07.01.2022 godz. 17:17

Piątek z TAURON Ligą: ŁKS COMMERCECON Łódź - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:3

W meczu XIV kolejki TAURON Ligi: ŁKS COMMERCECON Łódź - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0-3 (19:25, 16:25, 25:27). MVP Jelena Blagojević.

Dwa pierwsze sety były podobne do siebie. W pierwszym ekipa wicemistrzyń Polski prowadziła już 7:3, ale rywalki odrobiły straty doprowadzając do remisu 7:7. Wyrównana walka trwała do stanu 12:12, później zespół trenera Stephane Antigi zdobył z rzędy siedem punktów. Tak duża strata nie była już do odrobienia dla łodzianek, które ambitnie walczyły do końca broniąc czterech piłek setowych. Drugą partię zespół trenera Michala Maska rozpoczął od prowadzenia 4:1, co pozwalało łódzkim kibicom mieć nadzieję, że miejscowe łapią właściwy rytm. Developres sukcesywnie zaczął niwelować straty. Przy stanie 7:6 przyjezdne znów popisały się punktową serią, zdobywając pięć oczek. Wyszły na prowadzenie, które stale rosło (13:7, 15:8, 20:12). W trzecim secie początkowo znów nieznacznie przeważały miejscowe. Przy prowadzeniu ŁKS-u 11:10 po raz kolejny ekipa trenera Antigi zdobyła sześć punktów z rzędu i wygrywała 16:11. Wydawało się, że będzie podobny scenariusz jak w dwóch pierwszych setach, ale łodzianki skuteczniej ruszyły do niwelowania strat. Dystans do wicemistrzyń Polski zmalał do „oczka” (15:16), a w końcówce miejscowe doprowadziły do remisu, ale nie udało się im wyjść na prowadzenie. Rzeszowianki swoją wyższość udowodniły przy trzeciej piłce meczowej.