Autor:redakcja
  13.12.2021 godz. 18:44

Poniedziałek z TAURON Ligą: #VolleyWrocław - IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3


#VolleyWrocław przegrał z IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 19:25, 19:25) w meczu zamykającym dwunastą kolejkę TAURON Ligi. Statuetka MVP trafiła do Yaprak Erkek.

Gospodynie dzisiejszego nie mają dobrej passy. W dwóch ostatnich kolejkach przegrały - w tiebreaku z UNI Opole oraz 1:3 z E.LECLERC MOYA Radomką Radom. Straciły również kapitan zespołu Natalię Murek, która rozwiązała z klubem kontrakt, wcześniej z zespołem pożegnała się atakująca Aleksandra Rasińska.

W zupełnie innych nastrojach do meczu przystąpią legionowianki. Piewszą fazę rundy zasadniczej zakończyły na czwartym miejscu, od sześciu kolejek są niepokonane i z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej.

Wrocławianki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze. Mocna, punktowa zagrywka, dobre przyjęcie i gra w ataku sprawiły, że już na początku wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 8:3. Siatkarki Legionovii, po chwilowej niemocy, wróciły do gry i zaczęły odrabiać straty. Szybko doprowadziły do remisu 9:9, jednak po akcjach Aleksandry Gromadowskiej oraz Izabeli Bałuckiej podopieczne Mateusza Żarczyńskiego odskoczyły rywalkom na cztery oczka 15:11. Przyjezdne po raz drugi w tej partii musiały gonić wynik i wyrównały przy stanie 20:20. W końcowych akcjach były nie do zatrzymanial, a partię wygrały 25:22.

Druga odsłona zaczęła się od wymiany ciosów 5:5. Dobra gra na siatce Aleksandry Gryki oraz punkty Olivii Różański dały trzy oczka przewagi przyjezdnym 9:6.  Od tego momentu podopieczne Alessandro Chiappiniego kontrolowały sytuację na boisku, utrzymując  bezpieczną różnicę 13:9. W zespole z Wrocławia walczyły Andrea Kossanyiova oraz Aleksandra Gromadowska, jednak legionowianki pilnowały wyniku 20:17 i 22:17. Seta zakończyły zwycięstwem do 19.

Set numer trzy okazał się ostatnim w tym spotkaniu. Świetnie w ataku spisywała się Yaprak Erkek, w polu zagrywki Gyselle Silva i podopieczne Alessandro Chiappiniego już na początku prowadziły 7:3. Wrocławianki grały nerwowo, popełniały proste błędy i nie były w stanie nawiązać walki 14:8. Nie pomogły czasy, o które poprosił Mateusz Żarczyński, również wprowadzone na boisko zmienniczki nie odmieniły gry #VolleyWrocław 21:17. Ostatni punkt w meczu zdobyła Gyselle Silva Franco 25:19.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy