Autor:redakcja
  29.11.2021 godz. 14:41

Poniedziałek z TAURON Ligą: E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3

E.LECLERC MOYA Radomka Radom przegrała z Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3 (28:26, 16:25, 11:25, 21:25) w meczu kończącym 10. kolejkę TAURON Ligi. MVP Bruna Honorio.

Wicelider przyjechał  do Radomia, a siatkarki z tego miasta plasują się na czwartej pozycji i w tym sezonie również mierzą wysoko.Traciły do swoich rywalek siedem punktów. Obie drużyny przegrały swoje ostatni mecze po tie breaku. Co ciekawe E.LECLERC MOYA Radomka jeszcze nigdy nie pokonała ekipy z Rzeszowa. Wszystkie sześć spotkań wygryły rzeszowianki.

Przebieg pierwszego seta wyraźnie prognozował walkę i dużo emocji. Do jego połowy ton rywalizacji nadawały gospodynie, które prowadziły m.in. 5:2, 8:5 i 12:8. Jednak przy szesnatym punkcie był już remis po ataku Bajemy. Za chwilę Blagojević popisała się asem i rzeszowianki prowadziły 16:17. W następnych akcjach podopieczne trenera Stephane Antigi prezentowały się minimalnie lepiej i pierwsze uzyskały piłkę setową 22:24. Jednak dwie akcje Lazić doprowadziły do wyrównania, a w grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki z Radomia.

W dwóch następnych setach emocji wbrew prognozom mieliśmy mniej. Zostały one pewnie wygrane przez rzeszowski zespół, a w trzecim on wręcz deklasował gospodynie. Przebieg tej partii wyglądał w slkrócie tak - 2:8, 2:16 i 10:24. Czwarty set był wyrównany do stanu 15:16, a następnie zespół gości uzyskał przewagę. Jeszcze przy stanie 21:24, gdy prowadzenie jego zespołu zmniejszało się, trener Antiga poprosił o przerwę i rzeszowianki niebawem mogły cieszyć się z trzech punktów.