Autor:RM
  20.11.2021 godz. 18:35

Sobota z TAURON Ligą: #VolleyWrocław – Joker Świecie 3:0

W meczu IX kolejki TAURON Ligi #VolleyWrocław - Joker Świecie 3-0 (25:23, 25:16, 25:18). MVP Izabela Bałucka.

Mecz za wyjątkiem inauguracyjnej partii był jednostronnym widowiskiem. W I secie przez długi czas warunki gry dyktowały siatkarki ze Świecia. Przyjezdne wykorzystywały bezlitośnie każde potknięcie rywalek i wygrywały 7:4 czy 12:7. Wrocławianki gdy uporządkowały grę, ograniczyły błędy, zaczęły niwelować straty. Po bloku Anny Kaczmar na tablicy wyników pojawił się remis 21:21, a za chwilę po kontrataku Natalii Murek miejscowe wyszły na prowadzenie 23:22 i nie oddały go już do końca. Kolejne dwa sety to już dominacja miejscowych. Rywalki miały problemy z przyjęciem, ale mimo to dzielnie walczył do stanu 8:8. Później ekipa z Dolnego Śląska włączyła piąty bieg i przewaga zaczęła rosnąć w błyskawicznym tempie. Z kolie III seta wrocławianki zaczęło od prowadzenie 8:2 i spokojnie już kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Zespół ze Świecia nie miał już żadnych argumentów, żeby odwrócić losy meczu.