Autor:https://www.lkscommerceconlodz.pl, redakcja
  28.09.2021 godz. 13:03

Kolejna Młoda Wiewióra w ŁKS-ie Commercecon


Swoich sił w seniorskim ŁKS-ie Commercecon Łódź próbowało już kilka Młodych Wiewiór z sekcji młodzieżowej ŁKS Siatkówka Żeńska. Teraz czas na kolejną, którą w sezonie 2021/2022 czeka dużo wyzwań i łączenie wielu obowiązków. Kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź podpisała środkowa Zuzanna Pieniak.

Młodzieżowa sekcja siatkówki Łódzkiego Klubu Sportowego rośnie w siłę. ŁKS Siatkówka Żeńska znalazł się na 2. miejscu w Polsce w sezonie 2020/2021 w klasyfikacji klubów szkolących młodzież. Dwie zawodniczki, które w poprzednim sezonie reprezentowały zarówno sekcję młodzieżową, jak i seniorską zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski seniorek – Oliwia Laszczyk i Wiktoria Lach. W zespole seniorskim miała okazję trenować Natalia Dróżdż.

Teraz kontrakt z drużyną seniorską podpisała środkowa Zuzanna Pieniak. – Zuza to młoda zawodniczka, która w tym sezonie będzie wspomagać pierwszy zespół. To będą jej pierwsze próby z seniorską siatkówką, ale jak pokazały ostatnie sezony trzeba dawać Młodym Wiewiórom możliwość trenowania z doświadczonymi zawodniczkami. To podnosi ich umiejętności indywidualne i procentuje w walce o najwyższe cele z zespołem młodzieżowym – mówi Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź.

Zuza będzie łączyć naukę z grą w zespole młodzieżowym, który w tym sezonie zagra w rozgrywkach II ligi, ale jednocześnie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego sekcji seniorskiej.
Trenuj w Łódzkim Klubie Sportowym

W ŁKS-ie Siatkówka Żeńska trenuje obecnie osiem grup młodzieżowych:

1. juniorki, trener Wojciech Blomberg
2. juniorki młodsze, kadetki – trener Krystian Kaczmarski
3. kadetki młodsze – trener Andrzej Piotrowski
4. młodziczki 2 – trenerka Iza Pieprzowska
5. młodziczki 1 – trener Krzysztof Świta
6. grupa naborowa starsza – trenerka Magdalena Blomberg
7. grupa naborowa młodsza – Krystian Kaczmarski
8. młodziczki – mini siatkówka – trenerka Iza Świta


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...