Autor:redakcja
  25.09.2021 godz. 10:52

Sobota z TAURON Ligą: IŁ Capital Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław 3:1


IŁ Capital Legionovia Legionowo pokonał #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 25:18) w meczu pierwszej kolejki TAURON Ligi. MVP spotkania Olivia Różański.

Gospodynie nie ukrywają wysokich aspiracji w sezonie 2021/22. Do Legionowa przybyło siedem nowych siatkarek. Magdalena Damaske zmieniła barwy z Energa MKS-u Kalisz. W składzie widnieje także dużo zagranicznych zawodniczek: Lauren Barfield (SSC Palmberg Schwerin), Yaprak Erkek (Ilbank Ankara) oraz Gyselle Silva (powrót po przerwie).

Gospodynie w pierwszym secie były w bardzo dobrej dyspozycji. Bardzo dobrze spisywała się Olivia Różański. Po jej asie IŁ Capital Legionovia prowadziła 8:5. Zespół gości wyrównał na 10:10, ale po akcjach tej zawodniczki było 15:11. #Volley Wrocław do końca partii już tylko gonił. Miał przewagę 18:12, która spadła do 21:19, ale ostatnie słowo znowu należało do siatkarek z Legionowa.

W drugiej partii dominował #VolleyWrocław. Urozmaicony atak podopiecznych trenera Dawida Murka przynosił dużo korzyści. Pod koniec partii gospodynie mocno naciskały, ale nie były już w stanie odwrócić losów rywalizacji w tym secie. Dużo ciekawych rzeczy działo się na boisku. Zawodniczki obu drużyn walczyły. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

W trzecim secie mieliśmy znowu dużo emocji i oglądaliśmy wiele walki. IŁCapital Legionovia prowadziła już 24:20, ale kibice tego zespołu musieli drżeć o wynik do samego końca. Ostatecznie Daria Szczyrba mocnym uderzeniem przerwała serię wrocławianek zdobywając dwunasty punkt w spotkaniu. Olivia Różański po trzech setach miała 18 punktów i mocno pracowała na miano najlepszej zawodniczki na boisku.

Początek czwartego seta był popisem zagrywek Darii Szczyrby. Legionowianki objęły prowadzenie 8:3. Ich przewaga rosła. Było m.in. 12:6 oraz 21:13. Teraz jednak mieliśmy dobry okres gry wrocławianek i prowadzenie zmalało do 22:17. Na więcej gospodynie nie pozwoliły. MVP została Olivia Różański, która była liderką swego zespołu.

Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101708.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...