Autor:JK, fot. Piotr Sumara
  23.09.2021 godz. 12:34

Przed sezonem TAURON Ligi: #VolleyWrocław


Wrocławianki, dziesiąta drużyna poprzedniego sezonu, już w fazie przygotowań do rozgrywek TAURON Ligi pokazały, że są mocnym zespołem i mogą  namieszać w tabeli. Wzmocnione doświadczonymi zawodniczkami chcą nawiązać do sukcesów sprzed kilku lat, w których zdobywały medale mistrzostw Polski.

W nowym sezonie zespół nadal będzie prowadził Dawid Murek, a jego asystentem został znany w środowisku wrocławskiej siatkówki Mateusz Żarczyński. Statystykiem jest Patryk Gosztyła, a Bartosz Groffik nowym trenerem przygotowania motorycznego.

We wrocławskiej ekipie pozostały zawodniczki, które były mocnym punktem zespołu: Agnieszka Adamek, Natalia Murek, Adrianna Szady, Karolina Fedorek, Marta Wellna, Joanna Chorąża i Julia Pańko.

- Jeżeli chodzi o skład zespołu to zostało z nami 7 dziewczyn, które chcieliśmy bardzo zatrzymać i to nam się udało. Większość nowych siatkarek to połączenie doświadczenia i młodości. Jest też kilka wielkich powrotów. To wszystko daje nam duży potencjał, który mam nadzieję zostanie wykorzystany w 100%  – powiedział  Dawid Murek, trener wrocławianek.

Transfery do #VolleyWrocław to przede wszystkim powroty. Po roku przerwy barw ekipy z Dolnego Śląska ponownie będzie bronić atakująca Aleksandra Rasińska, wraca przyjmująca Aleksandra Gromadowska (była zawodniczką wrocławskiej drużyny na początku sezonu 2013/2014) i środkowa Izabela Bałucka, która reprezentowała klub w sezonie 2016/2017.

- Bardzo dobrze wspominam rok spędzony w drużynie wrocławskiej kilka sezonów temu. Lubię  to miasto i dobrze się tu czułam. Zespół w zeszłym sezonie pokazał jaki jest ambitny i waleczny, dlatego chciałam stać się częścią tej drużyny – powiedziała nowa środkowa.

Ostatnią zawodniczką, która podpisała kontrakt z #VolleyWrocław jest czeska przyjmująca Andrea Kossanyiova. Ona również w przeszłości broniła barw drużyny z Dolnego Śląska (2015-2017).

- Wrocław wybrałam nieprzypadkowo. Znam tutaj ludzi, którzy siatkówką żyją na okrągło. Znam klub, znam miasto i kibiców. Wracam tutaj z wielką radością. Bardzo podoba mi się skonstruowana w tym sezonie drużyna i chciałam być jej częścią. Wierzę, że przed nami dobry sezon i nie mogę się doczekać przyjazdu do Wrocławia -  powiedziała Andrea Kossanyiova, po podpisaniu kontraktu.

Przygotowania do nadchodzącego sezonu wrocławianki rozpoczęły od udziału w PreZero Grand Prix PLS. W zeszłym roku podopieczne Dawida Murka zajęły drugie miejsce, w tym roku sięgnęły po złoto, w świetnym stylu wygrywając wszystkie spotkania i cały turniej.

- Mocne zakończenie sezonu plażowego, jakim jest złoto w PreZero Grand Prix PLS, daje nam mega pozytywnego kopa przed nadchodzącym sezonem halowym. Formuła turnieju, mix siatkówki plażowej i halowej, z początku wydawała się nieco abstrakcyjna. Z czasem jednak nasza gra coraz bardziej stawała się poukładana, co przekładało się bezpośrednio na pozytywne wyniki. Moim zdaniem kluczem była nie tylko dobra komunikacja, ale przede wszystkim niesamowita atmosfera, którą stworzył cały team. A oprawa meczowa i ten nadmorski klimat sprawiły, że ten turniej jest jedyny w swoim rodzaju – powiedziała Aleksandra Gromadowska, która otrzymała statuetkę MVP rozgrywek.

Pod koniec sierpnia podopieczne Dawida Murka zagrały mecze kontrolne z czeskim zespołem VK Dukla Liberec oraz z Schwarz-Weiss Erfurt. W Czechach  wrocławianki wygrały dwa spotkania, w Niemczech jedno. W połowie września wzięły udział w turnieju im. Tadeusza Ząbka. Po zwycięskich meczach z MKS IgnerHome Volley Świdnica i Energą MKS Kalisz w walce o pierwsze miejsce musiały uznać wyższość zawodniczek Jokera Świecie, które wygrały spotkanie 3:1.  

Ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 25 września 2021 roku sezonem TAURON Ligi był memoriał im. Agaty Mróz Olszewskiej. Wrocławianki po raz trzeci z rzędu triumfowały w tej imprezie, wygrywając z VK Dukla Liberec 3:1 oraz Energa MKS Kalisz 3:0.

#Volley Wrocław

Przyszły: Aleksandra Rasińska i Anna Kaczmar (obie Developres Bella Dolina Rzeszów), Magdalena Hawryła (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Aleksandra Gromadowska (Energa MKS Kalisz), Izabela Bałucka (E.LECLERC MOYA Radomka Radom), Andrea Kossanyiova (BKS Bielsko-Biała), Anna Bodasińska (PTPS Piła), Julia Stancelewska (juniorka)

Odeszły: Anna Bączyńska i Weronika Wołodko (obie UNI Opole), Izabella Rapacz (Developres Bella Dolina Rzeszów), Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Małgorzata Jasek (CSO Voluntari 2005), Aleksandra Garncarz (Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów), Paula Słonecka, Karolina Pankiewicz

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy