Autor:JK, fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo
  18.09.2021 godz. 12:49

Przed sezonem TAURON Ligi: IŁ Capital Legionovia Legionowo


Poprzedni sezon nie był udany dla zespołu IŁ Capital Legionovia Legionowo. Po zajęciu czwartego miejsca w niedokończonym sezonie 2019/2020, klub miał apetyt na powtórzenie wyniku w kolejnym. Ostatecznie zajął ósme miejsce.

Do nowego sezonu zespół z Legionowa przystąpi pod nową nazwą. Wygasła umowa z firmą DPD, a nowym sponsorem, który związał się z klubem na trzy lata, został IŁ Capital i pod nazwą IŁ Capital Legionovia Legionowo będą występowały zawodniczki Alessandro Chiappiniego.

– Bardzo się cieszymy, że na najbliższe trzy sezony wiążemy się z tak stabilnym partnerem, jak IŁ Capital. To daje nam bardzo dużo spokoju w tworzeniu strategii rozwoju klubu na najbliższe lata i pozwala na patrzenie w przyszłość z optymizmem – powiedział Prezes Legionovia SA Konrad Ciejka.

Klub nie przeprowadził tak wielkiej rewolucji w składzie jak pozostałe zespoły TAURON Ligi. Na kolejny sezon zostały obie libero Izabela Lemańczyk oraz Klaudia Kulig, kontrakty przedłużyły również Maja Tokarska, Alicja Grabka, Olivia Różański, Daria Szczyrba, Diana Dąbrowska. Maja Szymańska, która w zeszłym sezonie grała w ekipie juniorek i wspierała zespół Alessandro Chiappiniego. Teraz podpisała kontrakt z seniorkami.

– Cieszę się, że swój pierwszy sezon seniorski spędzę właśnie w IŁ Capital Legionovii. Jestem gotowa na nowe wyzwania i mam nadzieję, że kolejny sezon będzie już można grać przy dopingu naszych wspaniałych kibiców – skomentowała Maja Szymańska. Do pierwszego zespołu z akademii LTS Legionovia dołączyły również Hanna Tylska i Sonia Stefanik.

Kolejne kontrakty w drużynie z Legionowa to powroty. Pierwszą ogłoszoną zawodniczką, która w przeszłości broniła barw Legionovii była amerykańska środkowa Lauren Barfield (2013/2014). Po dwóch latach spędzonych w USA, do ekipy z Mazowsza powróciła Magdalena Gryka, a po roku Magdalena Damaske.

– W tym sezonie znowu zagram dla IŁ Capital Legionovii. Mam nadzieję, że od początku sezonu będziemy mogły cieszyć się towarzystwem kibiców i niesamowitą atmosferą, którą tworzą dla nas wszystkich. Po trzech latach, które wcześniej tu spędziłam, myślę, że mogę nazwać to miejsce domem i mam nadzieję, że wraz z kibicami będziemy spotykać się w nim, żeby celebrować wszystkie wydarzenia sportowe w atmosferze, za którą wszyscy bardzo tęsknimy – powiedziała Magdalena Damaske  po podpisaniu kontraktu.  

Ostatnimi siatkarkami, które dołączyły do zespołu była turecka przyjmująca Taprak Erkek oraz kubańska atakująca Gyselle Silva. Była zawodniczka Grupy Azoty Chemik Police na rok przerwała karierę, bowiem została mamą i poświęciła się wychowywaniu dziecka.

Ekipa Alessando Chiapinniego przygotowania do sezonu rozpoczęła od udziału w turnieju piłki siatkowej na plaży PreZero Grand Prix, jednak po dwóch rozegranych spotkaniach legionowianki pożegnały się z turniejem. Pod koniec sierpnia wystąpiły w memoriale im. Radosława Ciemięgi. W pierwszym dniu turnieju pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0, w drugim KS Piłę również 3:0. W walce o pierwsze miejsce uległy w trzech setach Jokerowi Piła.

- Jesteśmy bardzo młodym zespołem. Wierzę, że mamy utalentowane zawodniczki, rokujące na przyszłość. Oczywiście, przed nami wszystkimi bardzo dużo pracy, ale widzę w moich siatkarkach ogrom chęci i zacięcia do ciężkiej pracy nad poprawianiem swoich umiejętności, co czasem jest ważniejsze, niż obecnie prezentowany przez nie poziom sportowy. Jesteśmy na dobrej drodze z każdą z nich – powiedział po turnieju Alessandro Chiappini, trener ekipy z Legionowa.

W mocno obsadzonym memoriale im. Jerzego Góreckiego, którego IŁ Capital Legionovia Legionowo był gospodarzem, podopieczne Alessandro Chiappiniego rywalizowały w grupie z Dresdner SC oraz Eczacibasi Stambuł. Spotkanie z niemiecką drużyną przegrały w trzech setach, z Turczynkami grały zdecydowanie lepiej i  pokonały je w tie-breaku. W meczu o trzecie miejsce zagrały z ŁKS Commercecon Łódź. Tu musiały uznać wyższość rywalek z Łodzi, które wygrały 3:0.

W ostatnim tygodniu legionowianki wystąpiły w memoriale Grzegorza Morawskiego. Pierwsze spotkanie przegrały z ŁKS Commercecon Łódź, a w meczu o trzecie miejsce pokonały pierwszoligowy LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

IŁ Capital Legionovia Legionowo:

Przybyły: Aleksandra Gryka (USC Trojans, USA), Magdalena Damaske (Energa MKS Kalisz), Hanna Tylska (zespół juniorek), Sonia Stefanik (SMS Szczyrk), Lauren Barfield (SSC Palmberg Schwerin), Yaprak Erkek (Ilbank Ankara), Gyselle Silva (powrót po przerwie)

Odeszły: Paulina Majkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Marta Matejko (RC Cannes), Julie Oliveira Souza (SF Paris Saint Cloud), Shelly Stafford (Valencianas de Juncos), Jessica Rivero Marin (Delta Despar Trentino), Zana Zdovc Sporer (Tchalou Volley).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy