Autor:JK, fot. E.LECLERC MOYA Radomka Radom
  13.09.2021 godz. 20:43

Przed sezonem TAURON Ligi: E.LECLERC MOYA Radomka Radom


E.LECLERC MOYA Radomka Radom do rozgrywek TAURON Ligi 2021/2022 przystąpi w mocno zmienionym składzie i liczy na odrobinę więcej niż w poprzednim sezonie, w którym zajęła czwarte miejsce.

Z poprzedniego sezonu w zespole Radomki zostały tylko cztery zawodniczki: Renata Biała, Kornelia Moskwa, Katarzyna Skorupa  oraz Agata Witkowska. Pierwszym szkoleniowcem zespołu nadal będzie Riccardo Marchesi, a jego asystentem zostanie dotychczasowy statystyk drużyny Daniele Panigalli. W sztabie zobaczymy również Niccolo Caldariego odpowiedzialnego za przygotowanie, fizjoterapeutę Piotra Filipowicza i kierownika drużyny Michała Fijałkowskiego. Nową twarzą na ławce trenerskiej E.LECLERC Moya Radomki Radom będzie statystyk Bartłomiej Gajdek.

- Kiedy myślimy o nowym sezonie musimy mieć świadomość, że wiele drużyn będzie mocniejszych. Wiele mocnych zawodniczek dołączy do klubów w TAURON Lidze. Uważam, że zrobiliśmy to samo. Celem było stworzyć drużynę, która będzie w stanie walczyć o wysokie cele w lidze, w pucharze i, jeśli byłaby taka możliwość, grania w europejskich pucharach. To było naszym celem, naszym pomysłem na tę drużynę. Myślę, że trochę się wzmocniliśmy - mówi przed sezonem Riccardo Marchesi, trener radomianek.

Za przyjęcie w radomskiej drużynie odpowiadać będą Renata Biała oraz nowe zawodniczki: Aleksandra Wójcik, Alexandra Lazić oraz Srna Marković, która ostatni sezon grała we włoskim Savino Del Bene Scandicci. Wzmocnieniem radomskiego zespołu będzie z pewnością Katarzyna Zaroślińska-Król, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy ŁKS Commercecon Łódź. Zdobyła w nim 414 punktów i sześciokrotnie została wybrana najlepsza zawodniczką spotkania. Włodarze Radomki liczą, że i nadchodzący sezon będzie równie udany dla nowej atakującej.

- Trzy przyjmujące na naprawdę wysokim poziomie i dodatkowo pozostałe zawodniczki, które w ubiegłym sezonie dały dużo drużynie, a w nadchodzącym mogą dać jeszcze więcej. Uważam, że zbudowaliśmy drużynę z pomysłem i z szansą na utrzymanie się w tej czołowej czwórce drużyn. Oczywiście nie będzie to łatwe, bo wszystkie drużyny będą mocne, ale my też będziemy mocniejsi. To będzie sezon pełen walki – dodaje trener radomianek.

Na środku siatki zobaczymy Zuzannę Efimienko-Młotkowską, która po dwóch latach spędzonych w Developresie BELLA DOLINA Rzeszów przenosi się do Radomia. Drugą nową zawodniczką na tej pozycji jest Belgijka Freya Aelbrecht, która w poprzednim sezonie występowała w Bartoccini Fortinfissi Perugia.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz pierwszy podpisałam kontrakt z polskim Klubem. To będzie mój dziesiąty zawodowy sezon i dziesiąty rok grania za granicą. Bardzo  cieszę się, że spędzę go w czołowej drużynie bardzo silnej polskiej Ligi. Wiele razy grałam w Polsce, ale zawsze z reprezentacją mojego kraju. Pierwszy raz w 2009 na mistrzostwach Europy. Miałam wtedy 19 lat i był to mój pierwszy poważny turniej, pierwsze poważne wyzwanie jako sportowca – mówiła po podpisaniu kontraktu Belgijka.

Ostatnią siatkarką, która podpisała kontrakt z E.LECLER MOYA Radomka Radom jest fińska rozgrywająca Kaisa Alanko. Powodem tak nagłej decyzji klubu jest kontuzja nadgarstka Katarzyny Skorupy, która musi poddać się operacji. Reprezentantka Finlandii w ostatnim sezonie grała we francuskim VB Nantes.

- Kaisa Alanko to naprawdę mocne zastępstwo i bardzo wartościowy transfer. Liczymy, że pomoże nam w początku tego sezonu i wniesie wiele dobrego do drużyny – powiedział Łukasz Kruk.

Nowością w radomskim klubie jest wspólny karnet dla kibiców trzech zespołów, które występują w najwyższych ligach: HydroTruck Radom, E.Leclerc Moya Radomka Radom i Cerrad Enea Czarni Radom.

– Niezmiernie się cieszę, że pomysł doprowadziliśmy do szczęśliwego końca. Chcemy na naszych meczach gościć jak największą liczbę widzów, a do tej pory musieli oni często wybierać pomiędzy trzema zespołami. Wspólny karnet w atrakcyjnej cenie sprawi, że taki wybór nie będzie konieczny – podkreśla Łukasz Kruk, dyrektor zarządzający E.Leclerc Moya Radomka Radom.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom

Przybyły: Aleksandra Szczepańska, Katarzyna Zaroślińska-Król , Aleksandra Wójcik (wszystkie ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska,  Alexandra Lazić  (obie Developres Bella Dolina Rzeszów), Srna Marković (Savino Del Bene Scandicci), Freya Aelbrecht (Bartoccini Fortinfissi Perugia), Kaisa Alanko (VB Nantes)

Odeszły: Bruna Honorio Marques (Developres Bella Dolina Rzeszów), Justyna Łukasik (Energa MKS Kalisz), Izabela Bałucka (#VolleyWrocław), Paulina Zaborowska, Andressa Picussa, Julia Twardowska (wszystkie trzy Joker Świecie), Klaudia Laskowska (Enea Energetyk Poznań), Janisa Johnson  (powody zdrowotne), Zuzanna Zielińska, Samara Rodrigues De Almeida, Ana Bjelica

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...