Autor:Mariusz Szyszko fot. Marek Żyńczak
  05.08.2021 godz. 20:10

Polska – Niemcy 3:2


Ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Bułgarii na mistrzostwa Europy wypadł pozytywnie. Wynik był korzystny, a siatkarki które pojawiły się tylko w czwartkowym spotkaniu wypadły co najmniej poprawnie.

Maria Stenzel, która opuściła boisko w środowym meczu, nie wzięła udziału w rozgrzewce. Funkcję przyjmującej libero przejęła Martyna Grajber. Monika Jagła odpowiadała za grę defensywną. Na pozycji atakującej od początku meczu grała Malwina Smarzek. Po drugiej stronie siatki też były zmiany. Trener Felix Koslowski mocno przemeblował wyjściową szóstkę. Od pierwszych akcji nasze siatkarki pokazywały duże zaangażowanie i ofiarność w defensywie. Dzięki dobrej zagrywce  i blokowi prowadziliśmy 9:5. Rywalki zareagowały bardzo szybko i odrobiły straty. Polki ponownie wyszły na prowadzenie gdy na boisko weszły Julia Nowicka i Magdalena Stysiak. Po powrocie na boisko Malwiny Smarzek i Katarzyny Wenerskiej oraz wejściu Moniki Fedusio nasze siatkarki dokończyły dzieła.

W drugiej partii bardzo skutecznie spisywała się Malwina Smarzek, równie dobrze grała niemiecka atakująca –  Kimberly Drewniok więc gra i wynik były wyrównane. Po trzech niewymuszonych błędach z rzędu naszych siatkarek było 15:18. Rywalki utrzymały przewagę do końca seta.

Po przerwie na boisku pojawiła się Marta Ziółkowska, która zmieniła Klaudię Alagierską. Scenariusz wydarzeń w kolejnej partii był podobny. Po wyrównanym początku w środkowej części seta Niemki osiągnęły trzypunktową przewagę. Nasze siatkarki największe problemy miały ze sforsowaniem bloku, sporo punktów traciły po kontratakach. Przy wyniku 19:23 i zagrywce Marty Ziółkowskiej w końcu zaczął działać nasz blok. Niestety nie na tyle, żeby odwrócić losy trzeciego seta.

Od początku kolejnego na przyjęciu grała Martyna Czyrniańska za Zuzannę Górecką. Po asie serwisowym Marty Ziółkowskiej i dwóch akcjach w bloku i ataku naszej młodej przyjmującej było 6:2. Zuzanna Efimienko – Młotkowska imponowała czujnością na siatce, speszone Niemki zaczęły popełniać błędy i przy wyniku 12:5 zanosiło się na kolejny tie – break. Do decydującego seta udało się naszym siatkarkom dobrnąć.

Pierwszy punkt piątej partii zdobyła atakiem Martyna Czyrniańska, kolejny blokiem Malwina Smarzek. Po dwóch następnych trener Koslowski poprosił o przerwę. Na niewiele się to zdało bo Julia Nowicka opuściła pole zagrywki przy wyniku 8:1. Nasze siatkarki utrzymały rytm i koncentrację do końca meczu godnie żegnając się z publicznością w Bielsku-Białej.

Polska – Niemcy 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:18, 15:9)

Polska: Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Zuzanna Górecka, Malwina Smarzek, Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Martyna Grajber(L) oraz Monika Jagła (L), Julia Nowicka, Magdalena Stysiak, Monika Fedusio, Martyna Czyrniańska, Marta Ziółkowska

Trener: Jacek Nawrocki

Niemcy: Marie Scholzel, Monique Strubbe, Pia Kastner, Hanna Orthmann, Jennifer Janiska, Kimberly Drewniok, Anna Pogany (L) oraz Linda Bock, Jana – Franziska Poll, Louisa Lippmann, Denise Imoudu, Lena Stigrot

Trener: Felix Koslowski

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...