20 25 25 18 25 16 25 23 0 0
1 3
25 23 24 26 12 25 22 25 0 0

PreZero Grand Prix PLS - dzień 1

Meczem beniaminka TAURON Ligi UNI Opole z Jokerem Świecie rozpoczęła się w Gdańsku druga edycja PreZero Grand Prix PLS. W ciągu pierwszego dnia zostało rozegranych łącznie sześć spotkań. Nowością tegorocznej rywalizacji na piasku jest zmieniony system grania na tzw. „brazylijski”. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Transmisja wszystkich spotkań na sportowych antenach Polsatu Sport.

W 2. edycji PreZero Grand Prix PLS gra 10 drużyn TAURON Ligi: #VolleyWrocław, BKS BOSTIK Bielsko-Biała, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo, Grot Budowlani Łódź, Joker Świecie, ŁKS Commercecon Łódź, MKS Kalisz, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, UNI Opole oraz 2 zespoły 1. Ligi kobiet: LOS Nowy Dwór Mazowiecki i SAN-Pajda Jarosław.

Joker Świecie - UNI Opole 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
O wyniku pierwszego seta rozstrzygnęły akcje w emocjonującej końcówce, choć wcześniejszy jego przebieg nie wskazywał, że do takiej dojdzie. Opolanki objęły prowadzenie 7:2. Był czas dla Jokera, po którym ten zespół zdobył punkt blokiem. UNI utrzymywało 3-6 punkty przewagi. Prowadziły już 16:10. Siatkarki ze Świecia doprowadziły do wyniku 19:19, ale nie potrafiły zwycięsko zakończyć pierwszej partii. Było sporo walki, długich wymian, efektywnych kiwek. W drugiej partii inicjatywa była już po stronie Jokera. Na liderkę tego zespołu wyrosła Julia Twardowska, która coraz pewniej czuła się w grze na piasku. Walka w tie breaku toczyła się do końca. Siatkarki ze Świecie wypracowały sporą przewagę, ale w końcówce opolanki, grając dobrze w obronie, zaczęły odrabiać straty.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:19, 25:18)
W drugim meczu zagrały zespoły z TAURON Ligi i 1. Ligi Kobiet. Po wyrównanym początku (8:8), bielszczanki pewnie wygrały pierwszego seta. W drugiej partii również mieliśmy wynik 8:8). W kolejnych akcjach inicjatywę przejęły siatkarki BKS BOSTIK, prowadząc 13:10. Rywalki walczyły, ale przewaga była po stronie drużyny z TAURON Ligi (19:14), która zasłużenie wygrała.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kalisz 1:2 (11:25, 25:19, 16:18)
W kolejnym spotkaniu dnia po przeciwnych stronach siatki stanął zespół pierwszoligowy oraz TAURON Ligi. Od początku dużo lepiej na zagrywce spisywały się kaliszaki 6:2. W dalszej części drużyna MKS-u kontrolowała grę. W ataku dobrze spisywała się Emilia Mucha 12:6. Natomiast zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego nie wystrzegały się prostych błędów 8:15. Podopieczne Jacka Pasińskiego bardzo pewnie wygrały premierową odsłonę meczu 25:11. Drugi set był bardziej wyrównany 6:6. Z każdą kolejną akcją lepiej spisywały się siatkarski LOS Nowy Dwór Mazowiecki 12:7. Serią dobrych zagrywek popisała się Agnieszka Wołoszyn 15:7. Drużyna 1. Ligi nie dała sobie wyrwać z rąk wygranej 25:19. Tie-break był bardzo równy. Ostatecznie rozstrzgnęła go gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały kaliszanki 18:16 i zapisały na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju.

ŁKS Commercecon Łódź - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
Czwarty mecz PreZero Grand Prix PLS rozegrał ŁKS Commercecon Łódź i E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Początek pierwszej partii był dość równy 4:4. W połowie seta swoją przewagę zaczęły budować łodziaki 16:11. Do końca utrzymały koncentrację i zwyciężyły pewnie do 16. Druga część meczu to kopia wcześniejszej. Zespoły grały równo 7:7. Sporo emocji kibicom dostarczyła końcówka tej partii, bowiem radomianki wyszły na prowadzenie 21:18, ale ŁKS Commercecon walczył do końca. Ostatecznie trimfowały zawodniczki E.LECLERC MOYA Radomka Radom 25:21. Piąty set to koncertowa gra zespołu z Łodzi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 7:2. Radomianki miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Ostatecznie ŁKS Commercecon wygrał 15:8.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 0:2 (29:31, 12:25)
Dla drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz było to pierwsze spotkanie w Gdańsku. Natomiast dla Jokera Świecie był to drugi pojedynek dnia. W pierwszym zawodniczki Jokera wygrały po wyrównanym spotkaniu z UNI Opole 2:1. Obie drużyny przez całego seta toczyły zaciętą walkę o każdy punkt 22:22 i 24:24. Emocjonującą końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęły zawodniczki ze Świecia 31:29. Drużyna Jokera poszła za ciosem. Bardzo szybko wypracowała sobie kilka oczek przewagi w drugim secie 7:2 i 8:4. Bydgoszczanki miały spore trudności z wyprowadzeniem skutecznej akcji 8:18.Do końca warunki gry dyktował Joker Świecie. Ostatni punkt zdobyła Angelika Wystel.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:0 (25:23, 25:23)
W ostatnim czwartkowym meczu po przeciwnych stronach siatki stanęły zawodniczki z Bielska-Biała oraz Legionowa. Bielszczanki rozegrały już jedno spotkanie w sesji przedpołudniowej. Pokonały one pierwszoligowy zespół SAN-Pajda Jarosław 2:0. Ten ostatni mecz lepiej zaczął się dla BKS BOSTIK, który dzięki taktycznej zagrywce objął prowadzenie 7:2. Legionowianki nie miały zamiaru złożyć broni. W połowie seta zniwelowały różnicę do jednego oczka 18:19. Do końca toczyła się równa gra, ale ostatecznie zwyciężyły zawodniczki z Bielska-Białej 25:23. Druga partia również była wyrównana i dość zacięta, ale podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, tak i w tym ze zwycięstwa cieszyły się bielszczanki 25:23.

Program meczów II dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
30 lipca

mecz nr 7 godz. 10.00 Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz
mecz nr 8 godz. 11:30 ŁKS Commercecon Łódź - Impel #VolleyWrocław
mecz nr 9 godz. 13:00 E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
mecz nr 10 godz. 14:30 LOS Nowy Dwór Mazowiecki - IŁ Capital Legionovia Legionowo
mecz nr 11 godz. 16:00 SAN-Pajda Jarosław - przegr. meczu nr 7
mecz nr 12 godz. 17:30 UNI Opole - przegr. meczu nr 8