Autor:#VolleyWrocław, fot. #VolleyWrocław
  12.07.2021 godz. 17:13

Od dzikiej karty po zwycięstwo! #VolleyWrocław wygrywa w Austrii


W miniony weekend siatkarki #VolleyWrocław, Agnieszka Adamek wraz z Aleksandrą Gromadowską połączyły siły. Udały się do Austrii, gdzie zagrały w ramach Austrian Beach Volleyball Tour. Wrocławianki dostały dziką kartę, którą wykorzystały w najlepszy możliwy sposób. Do stolicy Dolnego Śląska wracają bowiem ze zwycięstwem.

W austriackim Graz siatkarki zagrały aż siedem spotkań i wszystkie zwyciężyły. Co ciekawe tylko dwa kończyły się po tie-breaku. Resztę wygrywały na swoją korzyść, bilansem 2:0. Adamek oraz Gromadowska rywalizację rozpoczęły w piątek od eliminacji. Tam triumfowały w obu spotkaniach i awansowały do turnieju głównego. Dobra gra w ćwierćfinale dała im promocję do najlepszej czwórki. Plażowiczki #VolleyWrocław szły jak burza. W półfinale popisały się mądrą i taktyczną grą z parą ze Słowenii. Na uwagę zasługuje wysoka, prawie 100% skuteczność Agnieszki w ataku. W finale wrocławskie siatkarki mierzyły się z reprezentantkami gospodarzy Friedl/Pfeffer. Tam zaprocentowało między innymi doświadczenie plażowe Aleksandry Gromadowskiej, która raz po raz popisywała się atomowymi atakami, a w końcówce zatrzymała rywalki blokiem na siatce. To nie koniec dobrych wieści, bowiem Agnieszka Adamek otrzymała tytuł MVP!

- Na pewno było to wyzwanie, ponieważ zmagania rozpoczęłyśmy z najniższej lokaty, dostając dziką kartę do eliminacji. Dużą próbą była dla nas gra przeciwko parom, z którymi wcześniej nie miałyśmy okazji zagrać czy nawet oglądać. Po prostu nie znałyśmy ich stylu i systemu gry. Dlatego główną rolę odegrała tu nasza cierpliwa i mądra gra, obserwacja, podczas której na bieżąco analizowałyśmy sytuację na boisku. Pojechałyśmy tam bez większych oczekiwań, jedynym założeniem była  radość z gry i zabawa siatkówką plażową. Myślę, że to mogło być decydującym czynnikiem naszego dobrego wyniku, ponieważ stworzyłyśmy sobie super atmosferę, która bezpośrednio przekuła się na nasz sukces – skomentowała sukces Aleksandra Gromadowska

- Bardzo się cieszę, że mogłyśmy się sprawdzić w międzynarodowym Turnieju z cyklu Austrian Beach Volleyball Tour Pro 160. Grałyśmy ze sobą pierwszy raz, mając przed wyjazdem zaledwie jeden wspólny trening. Swoje zmagania rozpoczęłyśmy od eliminacji, rozegrałyśmy przez trzy dni aż 7 spotkań nie ponosząc żadnej porażki. Z każdym kolejnym meczem coraz lepiej się rozumiałyśmy i nasza gra była skuteczniejsza. W turnieju głównym grały solidne pary europejskie. Utrudnieniem była na samym początku nieznajomość gry przeciwniczek, musiałyśmy reagować szybko a wnioski trzeba było wyciągać ma bieżąco – dodała Agnieszka Adamek

Występ Adamek i Gromadowskiej na austriackich plażach zakończył projekt #VolleyWrocław, w którym to wrocławski klub wsparł dwie plażowe pary: Agnieszkę Adamek i Anetę Kaczmarek oraz Aleksandrę Gromadowską i Kingę Legietę. Od maja do lipca obie pary zagrały w czołowych turniejach w Polsce i Europie promując klub i sponsorów wrocławskiej drużyny. To jednak nie koniec gry na piasku – na przełomie lipca i sierpnia siatkarki #VolleyWrocław zagrają w PreZero Grand Prix PLS – rozgrywkach plażowych czwórek, które zostaną rozegrane w Gdańsku.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy