Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  28.06.2021 godz. 17:58

Ewa Kwiatkowska dołącza do Energi MKS Kalisz


Ewa Kwiatkowska została zawodniczką Energi MKS Kalisz - poinformował klub.

Urodziła się w Szczecinie i swoją karierę zaczynała w tamtejszym Piaście później w latach 2006-2012 reprezentując również pobliski PSPS Chemik Police i walcząc w jego barwach o awans do ekstraklasy. Upragniony awans Chemik wywalczył sezon później, ale Ewa grała już wtedy w Jedynce Aleksandrów Łódzki. Kolejne dwa sezony spędziła w dwóch różnych klubach, najpierw w Zawiszy Sulechów a później na krótko wracając do grającego już w najwyższej klasie rozgrywkowej Chemika.

Przed sezonem 2016/17 trafiła do ekstraklasowego beniaminka – ŁKS-u Commercecon Łódź. Okazało się, że zadomowiła się w Łodzi bardzo szybko stając się pewnym punktem zespołu, którego barw broniła przez cztery kolejne sezony zostając trzykrotną medalistką mistrzostw Polski. Łącznie dla łódzkiego klubu zdobyła 649 punkty, z czego 143 blokiem i 45 zagrywką.

W kaliskim zespole Ewa Kwiatkowska dołącza na środku do Justyny Łukasik i Oli Cygan. Kontrakty przedłużyły Monika Gałkowska, Oliwia Bałuk, Sylwia Kucharska i Emilia Mucha, z kolei nowymi zawodniczkami będą Ewelina Żurowska, Natalia Gajewska, Karolina Drużkowska, Ola Dudek, Kinga Wysokińska i Oriana Miechowicz. Zespół poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22
Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska
Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska
Środkowe: Justyna Łukasik, Aleksandra Cygan
Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska
Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener),

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy