Autor:#VolleyWrocław, redakcja
  25.06.2021 godz. 11:31

Joanna Chorąża w seniorskim zespole #VolleyWrocław


#VolleyWrocław na mapie siatkarskich ośrodków Polski może pochwalić się pracą z młodzieżą. Dzięki temu od kilku lat, w seniorskim zespole szansę trenowania i gry otrzymuje siatkarka z młodszych grup. Drugi rok z rzędu będzie to Joanna Chorąża.

#VolleyWrocław stawia na młodzież. Dzięki współpracy pomiędzy drużyną seniorską, a resztą klubu – możliwe jest opracowanie systemu, w którym najzdolniejsze siatkarki będą miały szansę gry w seniorskim zespole. Chorąża to przykład młodej i utalentowanej zawodniczki. Jej ciężka praca zaowocowała debiutem w TAURON Lidze w sezonie 2020/2021. Asia na co dzień gra na pozycji przyjmującej. W młodzieżówce pełni rolę kapitan i niekwestionowanej liderki zespołu. Jest także reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej. Dotychczas jej największym sukcesem było mistrzostwo Polski młodziczek, które zdobyła w Giżycku.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie również będę miała szanse trenowania i grania z pierwszym zespołem, jest to dla mnie duże wyróżnienie. Na pewno dam z siebie wszystko i postaram się przenieść zdobyte tam doświadczenie na rozgrywki młodzieżowe – powiedziała Joanna Chorąża.

- Od wielu lat Wrocław słynął ze szkolenia młodych siatkarek. Obecnie nasze szkolenie rozpoczyna się już od minisiatkówki, gdzie w programach Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk mamy około 1000 dzieci. Asia przeszła drogą Volleymanii Dolny Śląsk i z Janowic Wielkich trafiła właśnie pod skrzydła #VolleyWrocław. Cieszę się, że kolejny sezon ta młoda przyjmująca będzie mogła spędzić z seniorkami, gdzie od roku rozwija swój talent – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wrocławski mur powoli nabiera kształtów. Klub do tej pory ogłosił następujące nazwiska. Na przyjęciu zagrają: Natalia Murek, Marta Wellna, Aleksandra Gromadowska i ogłoszona dzisiaj Joanna Chorąża. Na rozegraniu zobaczymy Adriannę Szady i Annę Kaczmar. Za atak odpowiedzialna będzie Aleksandra Rasińska. Libero to Agnieszka Adamek, a na siatce rywalki zatrzymywało będzie trio – Karolina Fedorek, Izabela Bałucka i Magdalena Hawryła.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...