Autor:https://bkssa.pl, redakcja
  16.06.2021 godz. 20:27

Karina Chmielewska zawodniczką BKS BOSTIK Bielsko-Biała


Karina Chmielewska została zawodniczką BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Urodziła się 25 kwietnia 1997 roku. Mierząca 173 cm wzrostu zawodniczką swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w Sandomierzu. Jako kadetka była powoływana do szerokiej kadry Polski i jeździła na zgrupowania do SMS Sosnowiec. Od 2012 roku była siatkarką MKS SAN-Pajda Jarosław, w którym grała przez 9 lat najpierw w drużynach młodzieżowych, a później seniorskim. Z drużyną z Jarosławia zagrała w finałach mistrzostw Polski kadetek i juniorek, awansowała do drugiej, a następnie do 1. Ligi Kobiet. Karina była częścią jednego z największych sukcesów w historii klubu z Jarosławia, a mianowicie awansu do Final Four Pucharu Polski w 2020 roku.

W Akademickich Mistrzostwach Polski występowała z kolej w drużynie Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którym zdobyła wicemistrzostwo Polski i została wybrana najlepszą rozgrywającą zawodów. Wraz ze swoim akademickim zespołem zajęła także 5. miejsce w mistrzostwach Europy.

W poprzednim sezonie wystąpiła w 28 meczach swojej drużyny zdobywając 72 punkty (35 blokiem, 19 zagrywką i 18 atakiem).

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS BOSTIK Bielsko-Biała): Karina była bardzo wyróżniającą się  rozgrywająca w 1 lidze a my szukaliśmy kogoś, kto nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy. Wybór padł na Karinę, której przyglądaliśmy się dłuższy czasu a przekonała nas na pewno jej waleczność. Wiem, że chce się rozwijać i na pewno jest przed nią jeszcze dużo pracy, ale jestem przekonany, że wraz z Eweliną Polak będą stanowiły ciekawą parę rozgrywających.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...