Autor:https://radomka.com, redakcja
  01.06.2021 godz. 11:45

Aleksandra Pasznik w E.LECLERC MOYA Radomce Radom


Na początku ruchów transferowych E.LECLERC MOYA Radomka informowała o przedłużeniu kontraktu z Katarzyną Skorupą – jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Dziś możemy napisać, że do tego klubu dołączyła Aleksandra Pasznik!

Aleksandra Pasznik pochodzi z Gdańska. Urodziła się 26 lutego 1990 roku. Mierzy 183 cm. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w zespole Energa Gedania Gdańsk. Już w młodszych kategoriach wiekowych osiągała pierwsze znaczące sukcesy. Złoto mistrzostw Polski kadetek, dwa brązowe medale mistrzostw Polski kadetek, czy srebrny krążek mistrzostw Polski juniorek.

Siatkarskie doświadczenie zbierała na pierwszoligowych parkietach, między innymi w Poznaniu, czy Wieliczce, ale również w ekstraklasie. Miniony sezon był dla nowej rozgrywającej Radomki piątym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej grała, we wspomnianej już, Gedani Żukowo, drużynie z Muszyny, czy Bielska-Białej. Rozgrywki 20/21 spędziła w ŁKS Commercecon Łódź, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski – pierwsze wyróżnienie w seniorskiej siatkówce. To między innymi Ola w piątym meczu o medal w Radomiu dała dobrą zmianę w łódzkiej ekipie. Weszła w nerwowym momencie, świetnie rozsyłała piłki do swoich skrzydłowych i posłała na stronę rywalek asa serwisowego.

W sezonie 21/22 Aleksandra Pasznik wraz z Katarzyną Skorupą będą prowadziły grę E.Leclerc Moya Radomki Radom.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...