Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  26.05.2021 godz. 19:20

Emilia Mucha w Enerdze MKS Kalisz


Dołączyła do kaliskiego klubu w drugiej części sezonu wydatnie pomagając w osiągnięciu siódmego miejsca mimo plagi kontuzji wśród przyjmujących. Teraz Emilia Mucha zdecydowała się grać w Enerdze MKS od początku sezonu.

Emilia Mucha pochodzi z Garwolina, w najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła do tej pory 10 sezonów. W tym czasie zdobyła przeszło 1 800 punktów w barwach takich klubów jak Pałac Bydgoszcz, Muszynianka Muszyna, Developres SkyRes Rzeszów, BKS Bielsko-Biała i Radomka Radom. W poprzednim sezonie wzmocniła kaliski zespół w końcówce stycznia, mocno poszerzając możliwości rotacji składem na pozycji przyjmującej przy kontuzjach innych zawodniczek. W tych barwach zagrała w 29 setach zdobywając 77 punktów, z czego 12 blokiem. Jej najlepszy wynik to 18 punktów w meczu z DPD IŁCapital Legionovią Legionowo – po tym meczu znalazła się również w 7 kolejki TAURON Ligi zdaniem WP Sportowe Fakty.

W składzie na sezon 2021/22 Emilia na przyjęciu dołącza do Aleksandry Dudek sprowadzonej z SAN-Pajdy Jarosław. W zespole zostają również: Monika Gałkowska, Sylwia Kucharska i Oliwia Bałuk. Nowymi zawodniczkami natomiast są Oriana Miechowicz, Natalia Gajewska i Kinga Wysokińska.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska
Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska
Środkowe:
Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha
Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk
Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...