Autor:http://mks-kalisz.pl, redakcja
  19.05.2021 godz. 20:21

Oliwia Bałuk zostaje w Kaliszu


Oliwia Bałuk przedłużyła kontrakt z Energą MKS Kalisz  i o ile tego kibice mogli się spodziewać, to mamy również małe zaskoczenie. W przyszłym sezonie będzie występować na pozycji libero.

Zawodniczka dołączyła do kaliskiego klubu przed poprzednim sezonem z E.Leclerc MOYA Radomki Radom, a pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SP nr 6 w Kołobrzegu. Była również reprezentantką Polski w wielu kategoriach młodzieżowych i uczestniczką Mistrzostw Europy U17 i Mistrzostw Świata U20, gdzie była kapitanem kadry. Od początku swojej kariery była kojarzona z graniem na pozycji przyjmującej. Skoczność i dynamika to cechy charakteryzujące grę Oliwii Bałuk w ataku, jednak jej głównym atutem są umiejętności w przyjęciu. W poprzednim sezonie przyjmowała ze skutecznością ponad 57% (25% przyjęcia perfekcyjnego) będąc jedną z lepszych przyjmujących pod tym względem w TAURON Lidze.

W nowym sezonie Oliwia po konsultacji ze sztabem szkoleniowym zdecydowała się postawić w pełni na swój największy atut i stworzy parę libero z Kingą Wysokińską. Tym samym dołącza do Sylwii Kucharskiej i Moniki Gałkowskiej, które również przedłużyły swoje kontrakty na sezon 2020/21. Potwierdzonymi nowymi zawodniczkami w zespole Energi MKS są Oriana Miechowicz, Aleksandra Dudek i Kinga Wysokińska. Drużynę poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska,
Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska
Środkowe:
Przyjmujące: Aleksandra Dudek,
Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener),

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy