Autor:https://radomka.com, redakcja
  17.05.2021 godz. 10:59

Nowa przyjmująca w barwach E.Leclerc Moya Radomki Radom


Wszyscy kibice z niecierpliwością śledzą transferowe informacje. Do tej pory w drużynie E.LECLERC MOYA Radomka dłużej zdecydowały się zostać Katarzyna Skorupa i Agata Witkowska. Do klubu dołączyła Katarzyna Zaroślińska-Król, a teraz także Aleksandra Wójcik.

Aleksandra Wójcik urodziła się 3 stycznia 1994 roku w Kamiennej Górze. Gra na pozycji przyjmującej, mierzy 185 cm, a jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 305 cm. Jest reprezentantką Polski juniorek, kadetek i seniorek. W maju 2014 roku wraz z koleżankami z kadry wywalczyła awans do mistrzostw Europy. Jako młoda reprezentantka także wiele osiągnęła. Zarówno jako kadetka, jak i juniorka występowała w podstawowym składzie. W swoim kadrowym dorobku ma awans na mistrzostwa Europy juniorek.

Przygodę z siatkówką rozpoczęła w MKS-ie Świdnica, a następnie kontynuowała szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec. Do tej pory reprezentowała barwy klubów z Legionowa, czy Muszyny, a ostatnie trzy lata spędziła w ŁKS Commercecon Łódź.

Na ligowym podwórku Aleksandra Wójcik również ma się czym pochwalić. Na swoim koncie posiada Mistrzostwo Polski (2019) oraz dwa brązowe medale (2020, 2021). Miniony sezon był jej ósmym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przyjmująca zagrała 32 mecze, 112 setów i zgromadziła 322 punkty. Łącznie, licząc wszystkie lata w ekstraklasie, tych oczek ma ponad 2000. W rankingu punktujących uplasowała się na 13. pozycji. Sezon 20/21 zakończyła z prawie 50% skutecznością w przyjęciu.

Klub wita Aleksandrę Wójcik w Rodzinie Radomki!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...