Autor:https://bkssa.pl, redakcja
  20.04.2021 godz. 19:22

Kinga Drabek zostaje w BKS BOSTIK Bielsko-Biała


Kinga Drabek przedłużyła kontrakt z BKS BOSTIK Bielsko-Biała - poinformował klub. – Kinga w ostatnim sezonie zrobiła spory krok do przodu zarówno sportowy jak i mentalny – powiedział trener Bartłomiej Piekarczyk.

Niespełna 23-letnia libero (urodziny obchodzi w maju) Kinga Drabek pochodzi z Bielska-Białej, a siatkarsko wychował ją BKS Stal Bielsko-Biała. W 2013 roku przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk, gdzie wraz z reprezentacją Polski kadetek zajęła 8. miejsce w mistrzostwach Europy i zdobyła dwa srebrne medale w mistrzostwach Europy Wschodniej.

W 2015 roku została zawodniczką MKS Dąbrowa Górnicza, w którym zadebiutowała w seniorskiej siatkówce. Po trzech sezonach w klubie z Zagłębia przeniosła się do E.LECLERC MOYA Radomki Radom, w której zagrała jeden sezon. W 2019 roku wróciła do swojego rodzinnego miasta i ponownie została siatkarką bialskiego klubu. W BKS Stal Bielsko-Biała była podstawową zawodniczką i zagrała we wszystkich 22 meczach. Podobnie sytuacja wyglądała w ostatnim sezonie. Kinga grała rewelacyjnie i zbierała bardzo pochlebne recenzje. Wystąpiła w 25 spotkaniach ligowych, a trzykrotnie wybrano ją najlepszą siatkarką meczu! W rankingu na najlepiej przyjmującą zawodniczkę TAURON Ligi z wynikiem 57,55 % pozytywnego przyjęcia zajęła 13. miejsce, ale jej największym atutem stała się gra w obronie. To właśnie dzięki jej widowiskowym obronom bielszczanki mogły wyprowadzać kontrataki!

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS Bielsko-Biała): Kinga w ostatnim sezonie zrobiła spory krok do przodu zarówno sportowy jak i mentalny. Mieliśmy w tym roku bardzo dużą rywalizację na tej pozycji, a to pozytywnie wpływało na rozwój dziewczyn i poziom treningu. W wielu meczach Ciacho była mocnym punktem naszego zespołu, a co dla mnie najważniejsze, uważam, że ma jeszcze spore rezerwy i cały czas się rozwija!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy