Autor:redakcja
  20.04.2021 godz. 14:55

O brązowy medal TAURON Ligi: ŁKS Commercecon Łódź - E.LECLERC Moya Radomka Radom 3:0


ŁKS Commercecon Łódź pokonał E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0 (25:23, 25:19, 25:17) w czwartym meczu play off o brązowy medal TAURON Ligi. MVP Katarzyna Zaroślińska-Król. W serii do trzech zwycięstw jest remis 2-2.

Radomianki wygrały dwa pierwsze mecze, a w ostatnią sobotę uległy drużynie z Łodzi 2:3. ŁKS Commercecon z meczu na mecz gra coraz lepiej. Początek dzisiejszego spotkania nie zwiastował wyrównanej końcówki. Łodzianki szybko objęły prowadzenie 10:3. Jednak zespół gości walczył, wzmocnił zagrywkę i powoli odrabiał straty. Przewaga ŁKS Commercecon wynosiła już tylko 22:21. W ostatnich akcjach widzieliśmy po skutecznej kiwce z każdej strony, a ostatni punkt zdobyła Katarina Lazović, która w tym fragmencie gry zapisała po swojej stronie 5 pkt, podobnie jak Katarzyna Zaroślińska-Król.

W drugiej partii trwała wyrównana gra, a w okolicach ósmego punktu dwu-trzypunktową przewagę zaczęły budować gospodynie. Z biegiem czasu ta różnica, dzięki odważnym akcjom w ataku łódzkich skrzydłowych, powiększała się i pozwoliła gospodyniom spokojnie dotrzeć do końca partii.

Trzeci set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia radomianek. Łodzianki dzięki skuteczności Katarzyny Zaroślińskiej-Król doprowadziły do remisu 5:5. Później gospodynie zaczęły uzyskiwać przewagę, a w samej końcówce wychodziło im dosłownie wszystko. O wszystkim zadecyduje piąty mecz w Radomiu.

- Zagrałyśmy całym zespołem. Jestem dumna z drużyny. Każda z zawodniczek dołożyła cegiełkę do tego zwycięstwa. Teraz musimy skoncentrować się na sobotnim meczu w Radomiu - powiedziała po spotkaniu Katarzyna Zaroślińska-Król.

Pkt. po pkt.

Statystyki

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy